قیمت کامپوزیت دندان 98 | کامپوزیت دندان های جلو

قیمت کامپوزیت دندان 98 | کامپوزیت دندان های جلو

قیمت کامپوزیت دندان 98 | کامپوزیت دندان های جلو

کامپوزیت دندان یکی از معمول ترین روش ها برای سفید و درخشان کردن دندان و داشتن لبخندهای جادویی اســت ، درباره نحوه انجام این کار و قیمت آن در سال 98 مفصل بحث می کنیم. لبخند یکی از زیبا‌ترین مواردی اســت کــه ميتوانیم به دنیا هدیه دهیم. احساسات مثبت، خوشحالی و دوست‌داشتنی کــه با لبخند قادر هستیم به اطرافیان خود بدهیم غیر قابل انداز‌ه‌گیری هستند. لبخند ما ميتواند تأثیر بسیار زیادی روی حس دیگران نسبت به ما داشته باشد. وقتی به کسی کــه دوستش داریم لبخند ميزنیم، ميتوانیم یک ارتباط زیبا را در لحظه رقم زنیم کــه معمولاً با یک لبخند در همان لحظه پاسخش را ميگیریم. از این رو واضح اســت کــه زیبایی لبخند ما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار اســت و توجه به آن برای داشتن تعاملاتی خود و ظاهری زیبا حیاتی اســت.

 

 

(بعد از خواندن مقاله در انتها برای شما قیمت های روز کامپوزیت دندان را آورده ایم.)

 

 

در این روز‌ها، زیبایی لبخند افراد به عنوان یکی از پر اهمیت‌ترین موارد در ظاهر آن‌ها دیده ميشود و دندان‌ها در این زیبایی نقشی اساسی دارند. دندان‌هایی زیبا و منظم چیزی اســت کــه ميتواند لبخند ما را به یک عامل موفقیت درون ارتباطات تبدیل کند. با داشتن دندان‌هایی زیبا قادر خواهیم بود تصویری بهتر از خود در ذهن دیگران داشته باشیم و موفقیت‌های اجتماعی مختلفی را چه در حوزه‌ی کار و چه در موضوعات شخصی به دست آوریم.

 

بر اساس تحقیقات Mintel تقریباً یک پنجم افراد نسبت به ظاهر دندان خود راضی نبوده و به دنبال راهی برای زیبایی بخشیدن به لبخند خود هستند. از این رو افزایش تقاضا برای انواع خدمات دندان‌پزشکی خارج از تصور نميتواند باشد. در حقیقت بعضی از تحقیقات نشان داده اســت کــه در پنج سال آینده در کشور بریتانیا پول در گردش حوزه‌ی دندان‌پزشکی ۲۱ درصد افزایش خواهد یافت کــه خود نشان از اهمیت دندان‌ها چه از لحاظ سلامتی دهان و دندان و چه از لحاظ زیبایی اســت. این آمار در کشور ما نیز چندان متفاوت نیست و رشد تقاضا برای به دست آوردن دندان‌هایی زیبا و سفید کاملاً قابل تشخیص اســت.

قیمت کامپوزیت دندان 98 | کامپوزیت دندان های جلو

دکتر مارک هیوز Dr. Mark Hughes، مؤسس و مدیر Harely Street Dental Group بیان ميکند: «در سال‌های اخیر، رنگ نامناسب دندان، دندان شکسته و فقدان یک یا چند دندان از لحاظ اجتماعی بیشتر و بیشتر از غیرقابل پذیرش پیدا ميشود. تقریباً ۵۰ درصد از ما بر این اعتقاد هستیم کــه یک لبخند زیبا ميتواند تأثیر اولیه‌ی بسیار خوبی در تعاملات اجتماعی ما داشته باشد.»

 

در میان پزشکان قدیم مشهور بود کــه دهان آینه‌ی سلامتی بدن اســت. تحقیقات در این اواخر نیز این موضوع را اثبات ميکند کــه سلامت دهان و دندان تأثیر بسیار زیادی روی سلامتی کل بدن دارد. دکتر کریستوفر اور Dr. Christopher Orr مدیر سابق انجمن زیبایی دندان بریتانیا بیان ميکند:‌ «۱۰ سال پیش دندان‌های سفید همچنان چندان معمول نبودند. اما وضعیت در طول این سال‌ها کاملاً تغییر کرده و اکنون شاهد آن هستیم کــه دندان‌های زرد رنگ زننده و عجیب به نظر ميرسد. در انتخابات اخیر (بریتانیا) بعضی از نظرات کاربران در شبکــه‌های اجتماعی درباره‌ی دندان‌های زرد برخی از سیاســت‌مداران نشان داد کــه این ویژگی در سال‌های اخیر چقدر مهم و پراهمیت شده اســت.»

 

یکی از مهم‌ترین روش‌های ترمیم دندان‌ها اســتفاده از کامپوزیت دندان اســت. دلایل بسیار زیادی وجود دارد کــه کامپوزیت دندان را به یک روش محبوب برای ترمیم دندان‌ها و بازگرداندن زیبایی تبدیل کرده اســت. در این مقاله قصد داریم شما را به صورت کامل با کاپوزیت دندان، فواید کامپوزیت دندان، عوارض کامپوزیت دندان، مراحل انجام کامپوزیت دندان و دیگر موراد آشنا سازیم. با ما همراه باشید.

قیمت کامپوزیت دندان 98 | کامپوزیت دندان های جلو

کامپوزیت دندان

بسیاری از افراد از حفره‌ی درون دندان خود و مشکلات مختلف در این مورد رنج ميبرند. زیبایی دندان‌های ما همانطور کــه پیش‌تر اشاره شد تأثیر بسیار زیادی در زیبایی کلی ما دارد. همچنین داشتن دندان‌هایی سالم بدون شکستگی و پوسیدگی ميتواند تأثیر بسیار زیادی در سلامتی ما داشته باشد. پوسیدگی دندان در طولانی‌مدت جدای از موضوعات مربوط به زیبایی، ميتواند تأثیرات بسیار مخربی را روی سلامت دهان ما داشته و ما را دچار مشکلات و درد‌های زیاد و غیرقابل تحملی سازد. از این رو کامپوزیت دندان به عنوان یکی از روش‌های اصلی در جلوگیری از این مشکلات مورد توجه زیادی قرار گرفته اســت.

 

اگر در این اواخر دندان‌پزشک خود را ویزیت نکرده‌اید، شاید بهتر باشد کــه به او مراجعه کرده و یک کنترل کلی روی سلامت دندان خود داشته باشید. در صورت وجود هرگونه پوسیدگی دندان باید حتماً اقدام به درمان آن کنید. کامپوزیت دندان در میان انواع روش درمان پوسیدگی دندان در میان افراد بسیار محبوب اســت. مهم‌ترین دلیل این موضوع آن اســت کــه یکی از اصلی‌ترین فواید کامپوزیت دندان شباهت آن به رنگ طبیعی دندان اســت. از این رو افراد با اســتفاده از کامپوزیت دندان ميتوانند به نتیجه‌ی دلخواه خود در امر زیباسازی دندان جدای از موضوعات سلامتی نیز دست ‌یابند. این موضوع را ميتوانید در عکس کامپوزیت دندان کاملاً مشاهده کنید. ظاهر کامپوزیت دندان به هیچ‌وجه متفاوت از ظاهر طبیعی دندان‌ها نیست. کامپوزیت دندان همچنین ميتواند برای حفره‌های دندانی کــه بر اثر پوسیدگی ایجاد شده و بسیار کوچک هستند نیز اســتفاده شود. دلیل این موضوع آن اســت کــه بسیاری از روش‌های دیگر همچون پرکردن با آمالگام برای چنین موارد ظریفی چندان آسان و مقدور نیست. جدای از این، کامپوزیت دندان نسبت به آمالگام بهتر به حاشیه‌ها متصل ميشود.

 

کامپوزیت دندان جدای از زیبایی ظاهری، امتیازات دیگری نیز دارد کــه از جمله‌ی آن‌ها ميتوان به عمر و اســتحکام آن اشاره کرد. به طور معمول کامپوزیت دندان شما ميتواند بین ۷ تا ۱۰ سال عمر داشته باشد. جدای از این نسبت به دیگر روش‌های ‌پر کردن دندان نسبت به شکستگی مقاومت بسیار بیشتری دارد.

 

کامپوزیت دندان ميتواند در طول سال‌ها در صورت خرابی دوباره توسط پزشک ترمیم شده و نیازی به از بین بردن کامل آن نیست. بنابراین شما درباره‌ی طول‌عمر و اســتحکام آن چندان نیازی به نگرانی ندارید و در صورت بروز مشکل ميتواند به دندان پزشک خود مراجعه کرده و کامپوزیت دندان خود را ترمیم کنید. این موضوع شاید یکی از مهم‌ترین امتیازات کامپوزیت دندان پس از رنگ سفید آن باشد. در زیر ميتوانید عکس کامپوزیت دندان را مشاهده کرده و رنگ آن را با دندان پر شده توسط آمالگام مقایسه کنید.

قیمت کامپوزیت دندان 98 | کامپوزیت دندان های جلو

هزینه کامپوزیت دندان

رنگ کامپوزیت دندان کاملاً مشابه رنگ خود دندان اســت و به هیچ وجه باعث زشتی ظاهر دندان‌های شما نخواهد شد. این در حالی اســت کــه اســتفاده از آمالگام باعث ایجاد رنگی زننده ميشود کــه ظاهر دندان‌های شما را به صورت جدی تحت تأثیر قرار خواهد داد. این موضوع در فیلم کامپوزیت دندان کــه در محیط وب ميتوانید پیدا کنید نیز کاملاً قابل مشاهده اســت. از این رو کامپوزیت دندان از لحاظ زیبایی‌شناسی به یکی از مهم‌ترین روش‌های پرکردن دندان تبدیل شده اســت.

 

بسیاری از افراد ممکن اســت در مقابل بعضی از مواد آلرژی خاصی داشته باشند. این موضوع درباره‌ی جیوه بسیار شایع اســت. در بسیاری از روش‌های ترمیم دندان از ماده‌ی جیوه اســتفاده ميشود این موضوع در صورتی کــه نسبت به جیوه آلرژی داشته باشید ميتواند مشکل‌ساز باشد. اما در کامپوزیت دندان به هیچ‌وجه جیوه وجود ندارد و از این رو ميتواند نگرانی خاصی در این مورد نداشته و با اســتفاده از کامپوزیت دندان اقدام به ترمیم دندان خود کنید.

 

زمانی کــه برای به دست آوردن سلامتی دندان و زیبایی لبخند خود نیاز داشتید کــه به بهترین دکتر برای کامپوزیت مراجعه کنید، باید به خاطر داشته باشید کــه انجام هرچه زودتر این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار اســت چرا کــه پیشرفت پوسیدگی دندان ميتواند مشکلات زیادی را برای شما ایجاد و ترمیم را سخت‌تر کند. در مواردی نیز ميتواند باعث درد‌های بسیار سخت و غیرقابل تحملی برای شما شود. دلیل این موضوع آن اســت کــه پوسیدگی به لثه‌ی شما در طول زمان آسیب زده و با گسترس به عصب دندان ميتواند لحظات دردناکی را برای شما رقم زند. در صورت گسترش پوسیدگی، شما احتمالاً مجبور خواهید بود با عفونت لثه دست و پنجه نرم کنید. برای جلوگیری از تمام این اتفاق‌های ناخوشایند بهتر اســت به صورت منظم توسط دندان‌پزشک خود کنترل شده و در صورت بروز هرگونه مشکل سریعاً آن را رفع کنید.

قیمت کامپوزیت دندان 98 | کامپوزیت دندان های جلو

زمانی کــه به پزشک برای ترمیم پوسیدگی دندان و انتخاب نوع ماده‌ای کــه پزشک شما برای ترمیم دندان شما اســتفاده خواهد کرد مراجعه کردید، مراحل زیر را پزشک بر روی دندان شما انجام خواهد شد. پس از انجام تمامی این مراحل شما دوباره ميتوانید زیبایی و سلامت دهان و دندان خود را باز پیدا کرده و از مشکلات بسیاری جلوگیری کنید.

 

ابتدا پزشک شما با توجه به جای دندان پوسیده و شرایط با شما درباره‌ی مواد مورد اســتفاده برای پر کردن دندان صحبت خواهد کرد. پس از تصمیم در این باره دندان‌پزشک با اســتفاده از بی‌حسی موضعی اقدام به بی‌حس کردن لثه‌ی شما کنار دندان ميکند. سپس با اســتفاده از ابزار مخصوص اقدام به پاک کردن ناحیه‌ی فاسد شده ميکند. پس از آن همانگونه کــه ميتوانید در فیلم کامپوزیت دندان نیز مشاهده کنید، پزشک شما اقدام به جایگذاری کامپوزیت دندان ميکند. جایگذاری کامپوزیت دندان خود از مراحل مختلفی تشکیل ميشود کــه دندان پزشک شما با دقت آن‌ها را انجام داده و شما در طول کار به دلیل بی‌حسی و روش کار به هیچ‌وجه دردی را حس نخواهید کرد.

 

پس از آنکــه دندان‌پزشک تشخیص داد کــه تمامی قسمت‌های فاسد از بین رفته اســت، آن ناحیه را با تمیز کردن از باکتری‌ها و دیگر باقی‌مانده‌های پوسیدگی برای پرکردن آماده ميسازد. اگر پوسیدگی نزدیک به ریشه‌ی دندان اســت دندان‌ پزشک شما اقداماتی را انجام ميدهد کــه سبب محافظت عصب دندان شما خواهد شد. پس از پر کردن دندان، پزشک با دقت بسیار اقدام به شکل دادن به دندان شما ميکند و این کار را تا آنجا ادامه خواهد داد کــه از شکل دندان اطمینان پیدا کرده و بداند کــه در طول غذا خوردن ناراحتی برای شما پیش نخواهد آمد.

قیمت کامپوزیت دندان 98 | کامپوزیت دندان های جلو

مهم‌ترین فواید کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت دندان به صورت شیمیایی به ساختار دندان متصل ميشود. این موضوع ميتواند باعث تقویت ساختار دندان و حفظ پایه‌ی اصلی فیزیکی آن شود. این مورد به دلیل آن اســت کــه کامپوزیت دندان کاملاً چسبیده و به هیچ‌وجه از آن جدا نميشود.

 

این موضوع کــه کامپوزیت دندان به دندان ميچسبد به معنی آن اســت کــه در زمان پرکردن دندان با این روش نیازی به از بین بردن قسمت‌های سالم دندان نیست. این مشکل به خصوص درباره‌ی آمالگام مخصوصا بسیار آزاردهنده اســت چرا کــه برای درست کردن قسمت نگه‌دارنده نیاز دارید بخش‌های بسیاری از دندان سالم را نیز از بین ببرید.

 

همان‌گونه کــه پیش‌تر اشاره شد، مهم‌ترین امتیاز اســتفاده از کامپوزیت دندان به دلیل رنگ آن اســت. شما با اســتفاده از کامپوزیت دندان به سادگی ميتوانید رنگ مشابه دندان طبیعی خود را در هنگام پرکردن دندان داشته و زیبایی دندان‌های خود را به بهترین شکل حفظ کنید. این موضوع مخصوصاً برای دندان‌های جلو کــه تأثیر ‌بسزایی در زیبایی ظاهری شما دارد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار اســت. زیبایی دندان‌ها امروزه

 

بسیار مهم بوده و در نگاه اول دندان‌های نامنظم و یا با رنگی غیر طبیعی ميتواند تأثیر مخربی در تعاملات اجتماعی شما باقی گذارد. از این رو کامپوزیت دندان به عنوان یکی از روش‌هایی کــه به هیچ‌وجه زیبایی طبیعی لبخند شما را تحت تأثیر مخرب قرار نميدهد دارای محبوبیت بسیار زیادی اســت و اغلب اوقات برای دندان‌های جلو از آن اســتفاده ميشود.

قیمت کامپوزیت دندان 98 | کامپوزیت دندان های جلو

مهم‌ترین عوارض کامپوزیت دندان چیست؟

اگرچه فواید کامپوزیت دندان بسیار بیش‌تر از آن اســت کــه نکات منفی آن چندان به نظر آیند. با این وجود عوارض کامپوزیت دندان در مواردی ميتواند آزاردهنده باشد. برای انجام تصمیم بهتر شاید بهتر اســت کــه با عوارض کامپوزیت دندان به صورت کامل‌تر آشنا شوید. این موضوع ميتواند به شما در نگهداری بهتر از کامپوزیت دندان نیز کمک کند. فواید کامپوزیت دندان همانگونه کــه پیش‌تر اشاره شد شامل رنگ طبیعی آن، چسبیدن آن به سطح دندان، عدم نیاز به از بین بردن قسمت‌های سالم دندان در هنگام اســتفاده از این روش، امکان ترمیم آن در طول زمان و… اســت.

 

از جمله معایب کامپوزیت دندان ميتوان به طول عمر آن اشاره کرد. طول عمر کامپوزیت دندان نسبت به برخی از روش‌های دیگر ترمیم دندان کم‌تر اســت. اما باید توجه داشت کــه امکان ترمیم کامپوزیت حتی پس از ایجاد مشکل ميتواند یکی از مهم‌ترین امتیازات این روش در مقایسه با دیگران موارد باشد. این موضوع ميتواند تا حدود بسیار زیادی خیال شما را از بابت طول عمر کامپوزیت دندان راحت سازد. با این حال نه فقط درباره‌ی کامپوزیت دندان بلکــه حتی درباره‌ی دیگر روش‌های ترمیم دندان باید مراقبت‌های مورد نیاز را انجام دهید. در غیر این صورت ميتواند عمر کامپوزیت دندان را کاهش داده و دوباره نیاز پیدا شود کــه به دندان پزشک خود مراجه کنید. معایب کامپوزیت دندان چندان موضوعات گسترده‌ای را شامل نميشود اما با این حال در طول سال‌های اخیر تحقیقاتی روی عوارض کامپوزیت دندان انجام گرفته اســت کــه احتمال افزایش برخی از مشکلات را در صورت اســتفاده از کامپوزیت دندان دور از ذهن پیدا نميکند. یکی از عوارض کامپوزیت دندان کــه در این تحقیقات به آن اشاره شده مربوط به ماده‌ی بیسفنول ای اســت کــه ميتواند اثرات مخربی را روی سلامتی افراد داشته باشد. با این حال همچنان تحقیقات به صورت قطع بسیاری از این عوارض کامپوزیت دندان را اثبات نکرده‌اند.

 

موضوع آن اســت کــه رنگ کامپوزیت دندان مشابه رنگ طبیعی دندان اســت و از این رو هنگام اســتفاده از آن زیبایی لبخند خود را از دست نخواهید داد. جدای از این موضوعات اســتفاده از کامپوزیت دندان امتیازهای دیگری را نیز دارد کــه از میان آن‌ها ميتوان به امکان ترمیم کامپوزیت دندان زمانی کــه دوباره مشکلی برای آن به وجود آمد، اشاره کرد. همچون دیگر روش‌های پرکردن دندان، اســتفاده از کامپوزیت دندان نیز نیازمند مراقبت‌های خود اســت و نباید نسبت به آن بی‌توجه باشید. تنها در این صورت اســت کــه ميتوانید از حداکثر عمر کامپوزیت دندان اســتفاده کنید. هزینه کامپوزیت دندان ممکن اســت نسبت به برخی از روش‌ها بیشتر باشد اما باید توجه داشت کــه زیبایی و کیفیت کامپوزیت دندان بسیار بالا بوده و قاعدتاً باید هزینه‌ی این موارد را پرداخت کرد. همواره در نظر داشته باشید با توجه به اهمیت سلامتی دهان و دندان، تنها به بهترین دکتر برای کامپوزیت مراجعه کرده و در هنگام انتخاب دندان‌پزشک خود نهایت دقت را داشته باشید.

قیمت کامپوزیت دندان 98 | کامپوزیت دندان های جلو

همانگونه کــه در این مقاله خواندید، زیبایی لبخند شما در تعاملات اجتماعی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار اســت و دندان‌های شما در ایجاد این زیبایی نقشی اساسی دارند. همچنین عدم توجه به سلامتی دهان و دندان ميتواند مشکلات سلامتی بسیار زیادی را برای شما ایجاد کند کــه گاهی اوقات بسیار دردناک و زجرآور نیز ميتوانند باشند. از این رو کنترل منظم دندان‌ها با مراجعه به پزشک از اهمیت بالایی برخوردار اســت. در صورت بروز پوسیدگی در دندان‌ها شما احتمالاً نیاز خواهید داشت کــه دندان خود را پر کنید. برای انجام این کار دندان‌پزشک شما روش‌های مختلفی را پیشنهاد خواهد کرد کــه هرکدام با توجه به شرایط دندان پوسیده و موضوعات دیگر ميتوانند انتخاب شوند. اســتفاده از کامپوزیت دندان در این میان به عنوان یکی از محبوب‌ترین راه‌ها برای پرکردن دندان مورد توجه اســت. دلیل این موضوع آن اســت کــه رنگ کامپوزیت دندان مشابه رنگ طبیعی دندان اســت و از این رو هنگام اســتفاده از آن زیبایی لبخند خود را از دست نخواهید داد. جدای از این موضوعات اســتفاده از کامپوزیت دندان امتیازهای دیگری را نیز دارد کــه از میان آن‌ها ميتوان به امکان ترمیم کامپوزیت دندان زمانی کــه دوباره مشکلی برای آن به وجود آمد، اشاره کرد.

 

همچون دیگر روش‌های پر کردن دندان، اســتفاده از کامپوزیت دندان نیز نیازمند مراقبت‌های خود اســت و نباید نسبت به آن بی‌توجه باشید. تنها در این صورت اســت کــه ميتوانید از حداکثر عمر کامپوزیت دندان اســتفاده کنید. هزینه کامپوزیت دندان ممکن اســت نسبت به برخی از روش‌ها بیشتر باشد اما باید توجه داشت کــه زیبایی و کیفیت کامپوزیت دندان بسیار بالا بوده و قاعدتاً باید هزینه‌ی این موارد را پرداخت کرد. همواره در نظر داشته باشید با توجه به اهمیت سلامتی دهان و دندان، تنها به بهترین دکتر برای کامپوزیت مراجعه کرده و هنگام انتخاب دندان‌پزشک خود نهایت دقت را داشته باشید.

قیمت کامپوزیت دندان 98 | کامپوزیت دندان های جلو

مراحل کامپوزیت دندان

در ابتدا باید بگوییم کــه این درمان به صورت کامل در مطب انجام می شود و دیگر نیازی به قالب گیری نیست.

 

کامپوزیت دندان در واقعیت یک ماده خمیرى شکل اســت کــه توسط دندانپزشک بر روى سطح بیرونى دندان قرار می گیرند و سپس فرم داده مى شوند و در نهایت به واسطه ی تابش نور در طول موج هایی معین سخت و به دندان ها چسبانده مى شوند تا مشکلات ظاهرى دندان ها برطرف گردد.

 

لایه کامپوزیتی کــه بر روى دندان ها قرار مى گیرد بسیار نازک و ظریف می باشد به همین دلیل براى جبران ضخامت آن باید سطح بیرونى دندان تراشیده شود.

 

این روش بسیار محافظه کارانه و با حداقل تراش ممکن یا بدون تراش دندان انجام مى شود.قابل توجه کاندیدای کامپوزیت دندان باید بگوییم این درمان تنها طی یک جلسه انجام می شود.

 

از آنجایی کــه لایه کامپوزیت ونیر به واسطه چسب هاى مخصوص کاملا به سطح دندان باند مى گردند لذا اســتحکام بسیاری پیدا مى کند کــه به راحتى شکسته نمی شوند، البته همچنان به مراقبت هایی پس از درمان وابسته اســت کــه ذکر خواهیم کرد.

قیمت کامپوزیت دندان 98 | کامپوزیت دندان های جلو

طول عمر کامپوزیت دندان

اگر افراد دندانپزشکی با تجربه و ماهر برای درمان دندان های خود انتخاب کرده باشند و به مواردی کــه در مقالات پیشین ذکر کردیم به خوبی عمل کنند این روش از طول عمر بالایی برخوردار اســت.

 

قیمت کامپوزیت دندان

هزینه های درمانی سالیانه در حال تغییر اســت و این امر به تخصص و تجربه دندانپزشک، تعداد دندان هایی کــه به این درمان نیاز دارند، منطقه جغرافیایی و بسیاری از عوامل دیگر وابسته اســت کــه پس از مراجعه به دندانپزشک مشخص می شود. هزینه کامپوزیت ونیر برای هر دندان۷۰۰ هزار تومان اســت. در صورتیکــه کامپوزیت ونیر برای بستن دیاســتم باشد ۸۰۰ هزار تومان هزینه دارد.

 

تفاوت لمینت سرامیکی با لمینت کامپوزیتی

یكی ازسوالات متداولی كه بیش از نود درصد مراجعه كنندگان جهت انجام طراحی لبخند دارند این می باشد كه تفاوت لمینت سرامیکی با لمینت کامپوزیتی در چیست و چرا هزینه های آن ها از یکدیگر متفاوت اســت ؟

قیمت کامپوزیت دندان 98 | کامپوزیت دندان های جلو

لمینت کامپوزیتی

این نوع لمینت کــه به آن کامپوزیت ونیر نیز گفته می شود، پوششی اســت کــه طی یک جلسه به صورت مستقیم توسط خود دندانپزشک بر روی دندان ها قرار داده و ساخته می گردد و در همان جلسه مراحل درمان تکمیل می شود.

 

جنس این ونیرهای کامپوزیتی از جنس همان مواد ترمیمی می باشد کــه هم رنگ دندان ها اســت و با مهارت و دقت بسیار زیاد، آشنایی با اصول زیبایی، آناتومی دندان ها بر روی دندان ها ساخته می شود.

 

به کمک این درمان افراد می توانند بد فرمی ها، برخی بد رنگی ها، فواصل باز میان دندان ها، ترک های دندانی، شکستگی های دندانی، لب پریدگی دندان ها، بهم ریختگی های دندانی خفیف تا متوسط و غیره را درمان کند.

قیمت کامپوزیت دندان 98 | کامپوزیت دندان های جلو

لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی کــه به آن پرسلن ونیر نیر گفته می شود، پوششی از جنس نوعی سرامیک اســت کــه بر خلاف کامپوزیت برای ساخت و تحویل نهایی لمینت سرامیکی به دو تا سه هفته زمان نیاز دارد.

 

از لمینت سرامیکی عموما برای اصلاح نامرتبی ها، به هم ریختگی های دندانی، کوتاه و بلند بودن دندان ها ، اصلاح رنگ دندان ها، شکستگی های دندانی ، بستن فاصله های بین دندان ها ، بزرگ کردن دندان های ریز ، اصلاح بدفرمی های دندانی و غیره اســتفاده می شود.

 

برای ساخت لمینت های سرامیکی ابتدا بدون تراش دادن سطح دندان از دندان های مراجعه کننده قالبی تهیه می شود و سپس این قالب تهیه شده برای ساخت نهایی ونیرها یا لمینت سرامیکی به لابراتوار ارسال می گردد .

قیمت کامپوزیت دندان 98 | کامپوزیت دندان های جلو

تفاوت لمینت سرامیکی با لمینت کامپوزیتی

یكی از تفاوت های میان لمینت های كامپوزیتی و لمینت های سرامیکی تغییر رنگ حتمی لمینت های کامپوزیتی اســت كه البته با انجام مراقبت های دوره ای و پولیش هر شش ماه یكبار مشكلات کاهش پیدا می کند و مجددا به رنگ اولیه خود بازمیگردد.

 

از طرفی لمینت های كامپوزیتی نسبت به لمینت های سرامیكی از مقاومت كمتری برخوردار اســت وشكننده تر نیز می باشد اما از لحاظ ظاهری ، شما را به مطلوبیت لازم می رساند کــه البته نیاز به نگهداری و مراقبت های دوره ای نیز دارند.لمینت های سرامیكی کــه در این کلینیک دندانپزشکی مورد اســتفاده قرار می گیرند علی رغم ضخامت كمتر، ﺩارای اســتحكام فوق العاده بالایی هستند و به راحتی دچار آسیب نمی شوند.ضخامت ونیر های سرامیکی بسیار كمتر و ظاهر و نمای آن به نسبت ونیر های كامپوزیتی شفاف تر و طبیعی تر اســت .

قیمت کامپوزیت دندان 98 | کامپوزیت دندان های جلو

کامپوزیت دندان چیست

یکی از روش هایی کــه در دندانپزشکی ها مورد اســتفاده قرار می گیرد، کامپوزیت دندان اســت. در مواردی کــه فرد دچار پوسیدگی دندان شده باشد یا علاقه مند به داشتن لبخندی زیبا باشد از کامپوزیت دندان اســتفاده می شود.کامپوزیت در حقیقت یک ماده ای می باشد کــه هم رنگ دندان ها اســت و بر روی آن ها قرار می گیرد.

قیمت کامپوزیت دندان 98 | کامپوزیت دندان های جلو

کاربرد های کامپوزیت دندان چیست ؟

این روش کاربرد های بسزایی دارد کــه مهم ترین آن پر کردن و ترمیم کردن دندان های خالی و شکسته شده می باشد.اصلاح تغییر رنگ دندان ها، برطرف کردن لکــه های دندانی، ایجاد زیبایی و غیره از کاربرد های ونیر کامپوزیتی می باشد کــه در مقالات قبلی درباره آن به صورت جامع صحبت کرده ایم.

 

اقدامات قبل از کامپوزیت دندان

پیش از این کــه برای این درمان اقدام کنید در ابتدا باید از انجام این روش درمانی اطمینان حاصل کنید. پس از این کــه از انتخاب کامپوزیت دندان اطمینان حاصل فرمودید به دنبال کلینیک دندانپزشکی معتبری باشید کــه حتى الامکان به محل سکونت شما نزدیک باشد.از نحوه درمان و نتایجی کــه دندانپزشک مجموعه تاکنون برای بیماران به وجود آورده اســت مطمئن شوید.

 

برای ویزیت به کلینیک دندانپزشکی مورد نظر مراجعه کنید و با دندانپزشک مجموعه برای انجام چنین درمانی مشورت کنید.دندانپزشک نیز پس از بررسی های لازم به اطلاع شما می رساند کــه آیا این درمان برای شما مناسب اســت یا خیر.

قیمت کامپوزیت دندان 98 | کامپوزیت دندان های جلو

اقدامات پس از درمان با کامپوزیت دندان

افراد پس از این درمان باید برای مدت یک روز از نوشیدن نوشیدنی های رنگی خودداری کنند.

 

در مواقعی کــه در این دوران از نوشیدنی های رنگی اســتفاده کردید حتما دهان و دندان های خود را شستشو دهید.

 

به هیچ عنوان از غذا های سفت و سخت اســتفاده نشود.

 

مسواک زدن پس از هر وعده غذایی را فراموش نکنید.

 

رعایت بهداشت دهان و دندان تاثیر بسزایی بر روی نتیجه درمان می گذارد.

 

اگر قصد اســتفاده از دهانشویه را دارید حتما با دندانپزشک خود مشورت کنید.

قیمت کامپوزیت دندان 98 | کامپوزیت دندان های جلو

قیمت کامپوزیت دندان 98 | کامپوزیت دندان های جلو

قیمت کامپوزیت دندان 98 | کامپوزیت دندان های جلو

قیمت کامپوزیت دندان 98 | کامپوزیت دندان های جلو

قیمت کامپوزیت دندان 98 | کامپوزیت دندان های جلو

هزینه نهایی کامپوزیت دندان با موادهای مختلف

قیمت لمینت کامپوزیت برای هر دندان اگر با مواد ژاپنی باشد 400 الی 800 هزار تومان برایتان هزینه خواهد داشت ، باید ببینید که به کدام دندان پزشک در کدام منطقه از شهر مراجعه می کنید ، هرچه به سمت بالای شهر برویم معمولا قیمت ها هم بیشتر می شود.

 

قیمت لمینت کامپوزیت با مواد آمریکایی هم 500 هزار الی یک میلیون تومان هزینه در بر خواهد داشت.

 

مطالب بیشتر:

مفصل درباره لمینت دندان برای داشتن لبخند جادویی

بررسی علت های اصلی زرد شدن دندان ها

 

 

نظرات بسته شده است.