علل تیرگی و سیاهی آلت تناسلی و راه روشن کردن رنگ آن

علل تیرگی و سیاهی آلت تناسلی و راه روشن کردن رنگ آن

علل تیرگی و سیاهی آلت تناسلی و راه روشن کردن رنگ آن

آلت تناسلی بسیاری از زنان و مردان به رنگ تیره و سیاه رنگ است که موجب ناراحتی این افراد می گردد و تمایل به رنگ روشن آلت تناسلی دارند. سیاهی و تیرگی های ناحیه تناسلی زنان و مردان یکی از مشکلات پوستی شایع و زیاد در بین افراد است که به دغدغه های انها تبدیل شده است و بسیاری از زوجین به دنبال رفع این سیاهی و تیرگی هستند چرا که باعث خجالت انها نزد شریک جنسی خود خواهد شد.

 

به گزارش نیک شو، این سیاهی دلایل بسیار زیادی دارد که البته نگران نباشید روش های زیادی برای رفع آن وجود دارد که در این مطلب به آنها میپردازیم و بدون شک بعد از خواندن این مطلب مشکل شما هم برطرف خواهد شد.معروف ترین راه برای سیاهی آلت تناسلی لیمو ترش است مالیدنلیموترش به نواحی تناسلی در دراز مدت باعث رفع سیاهی آن خواهدشد علاوه آن نقاط دیگری از بدن نیز وجود دارد که به مرور زمان دچار تیرگی پوست شده است مانند زیر بغل!

علل تیرگی و سیاهی آلت تناسلی و راه روشن کردن رنگ آن

روش های زیادی برای رفع تیرگی آلت تناسلی وجود دارد

 

علت سیاهی آلت تناسلی

هیپرپیگمانتاسیون، یا افزایش رنگ پوست غالبا بدلیل تولید بیش از اندازه، شکل گیریغیر طبیعی و توزیع غیر طبیعی رنگدانه ملانین رخ می دهد، که رنگ قهوه ای تیره یاسیاه پوست، مو، غشاء مخاطی، ناخن، بافت مغز، قلب و بخشی از چشم را به عهده دارد.این تغییرات می تواند واکنش غیر طبیعی سایر رنگدانه های پوست مثلکاروتنوئید (مسئول رنگ زرد)، اکسی گلوبین (رنگ قرمز) و هموگلوبین (رنگ آبی) باشد.

 

هیپرپیگمانتاسیون غالبا بدلیل قرارگیری در معرض آفتاب رخ می دهد، اگر چه عللدیگری از جمله علل متابولیک، هورمونی، نئوپلاستیک و اختلالات التهابی، مسمومیتشیمیایی، داروها، نقایص ژنتیکی، آسیب حرارتی، رادیاسیون و مواد حساس کنندهبه نور بر روی پوست نیز مطرح هستند.

 

انواع گوناگونی از تیرگی های خوش خیم بطور معمول دیده می شود. اختلالات تغذیه ایمزمن نیز ممکن است فرد را به سوی اختلالات پیگمانتاسیون پیش ببرد.هیپرپیگمانتاسیون مزمن و بدون علامت می تواند فرد را از نظر روانی و اجتماعی تحتتاثیر قرار دهد. این اختلال می تواند با شدت و محل متفاوت دیده شده و به مرور کم رنگ تر شود.

 

کرم رفع تیرگی واژن

یکی از کرم های موثر برای درمان تیرگی واژن کرم سفید کننده واژن بیوبالانس است که دارای ترکیبات گیاهیی بوده و از ماده شیمیایی مضر هیدروکینون در آن استفاده نشده

علل تیرگی و سیاهی آلت تناسلی و راه روشن کردن رنگ آن

علل مختلفی می تواند باعث سیاهی و تیرگی زیر بغل و کشالهران پوست گردد، که مهمترین آن عبارتند از:

 

۱- آکانتوزیس نیگریکانس: یکی از عوامل سیاهی بدن (تیرگی زیر بغلو کشاله ران باعث تغییر رنگدانه های پوست در نواحی چین های پوستیمی گردد و غالبا با خال گوشتی پوست همراه است. این مشکل غالبا درافراد جوان تر از ۴۰ سال دیده می شود و معمولا بصورت ژنتیکی منتقل می شود.

 

این مشکل اغلب با چاقی یا اختلالات غدد درون ریز از جمله هیپوتیروئیدیسمیا هیپرتیروئیدیسم، آکرومگالی، بیماری پلی کیستیک، دیابت و کوشینگهمراه است.اگر این مشکل در افراد بالای ۴۰ سال دیده شود، معمولا با بدخیمی همراه است.

 

۲- اریتراسما: یکی دیگر از دلایل تیرگی بدن اریتراسما است.یک عفونتسطحی مزمن در نواحی که روی هم قرار می گیرد از جمله زیر بغل، زیرسینه ها و کشاله ران می باشد. عامل ایجاد کننده آن نوعی کورینهباکتریوم است که درپوست نرمال دیده می شود. بروز این بیماری باافزایش سن بیشتر می شود ولی در هر سنی قابل رویت است.

 

علائم بصورت تیرگی چین های بدن که بیشتر مرطوب می مانند، دیدهمی شود. ممکن است عفونت غیر علامت دار باشد و دوره بیماریها ممکناست از چند ماه تا چند سال وجود داشته باشد. گسترش عفونت به تنهو بازو امکان پذیر است. بیشتر بصورت لکه های قهوه ای و گاهی قرمز دیدهمی شود و ممکن است پوسته دار نیز باشد. بیشتر در نواحی کشاله رانزیر بغل و زیر سینه ها دیده می شود.

 

۳- اینترتریگو: یکی دیگر از دلایل سیاهی بدن در ناحیه زیر بغل و کشاله راناست ،یک مشکل التهابی چین های پوستی است که با گرما، رطوبت،اصطکاک و عدم عبور جریان هوا بدتر می شود. ممکن است بر روی آنباکتریها، قارچ یا ویروس سوار شوند و باعث ایجاد عفونت شوند.

 

این مشکل اغلب، نواحی تناسلی کشاله ران و چین های شکمیدیده می شود این مشکل اغلب در افراد چاق و دیابتی ها دیده می شود.این بیماری با خارش و سوزش چین ها همراه است. معمولاً بصورت فصلیاست و با عدم رعایت بهداشت بدتر می شود.

علل تیرگی و سیاهی آلت تناسلی و راه روشن کردن رنگ آن

۴- تینه آورسیکالر: این بیماری نوعی عفونت قارچی سطحی و خوش خیمپوست است که با ضایعات لکه ای تیره یا روشن بر روی سینه و پشتمشخص می شود. در افراد مستعد، عودهای مجدد پس از درمان دیدهمی شود.عامل ایجاد کننده آن مالاسزیا فوفور است که نوعی فلور نرمالپوست است و در همه افراد بالغ دیده می شود. بیشتر در آب و هوایگرم و مرطوب دیده می شود. ممکن است بر سطح ضایعات پوسته هایریزی مشاهده شود و معمولا فرد خارش بسیار مختصری دارد.

 

۵- کاندیدیاز: عفونت قارچی پوست که توسط کاندیدا آلبیکنس ایجاد می شود.که پوست و گاهی غشاء مخاطی را درگیر می کند. در افرادیکه دچار بیماریهایداخلی از جمله دیابت، سندرم کوشینگ، هیپوتیروئیدیسم، هیپرتیروئیدیسمهستند، عفونت شدیدتر خواهد بود.از طرفی تغییرات هورمونی می تواند با تغییر رنگدانه پوست همراه باشد.

 

با توجه به اینکه علل تیرگی بسیار متعدد است بررسی و معاینه کلنیکیجهت تشخیص علت بسیار مهم است. از این جهت مراجعه به متخصصپوست بسیار ضروری است. هیپرپیگمانتاسیون ممکن است حتی پس ازدرمان اختلال زمینه ای نیز باقی بماند.استفاده از کرمهای بی رنگ کننده در مورد تیرگی که خصوصا عمقی تر باشدممکن است مفید نباشد. در مواردی استفاده از ترکیبات لایه بردار کمک کننده است.

 

رفع سیاهی و تیرگی قسمتهای مختلف بدن

برای رفع تیرگی واژن  و همچنین رفع سیاهی قسمتهای مختلف بدن کرم لایه بردار یا روشن کننده میتواند مفید باشندولی برای بعضی نواحی بدن مثل زیر بغل باید پزشک تجویز کند که البته تاثیرآن هم موقت است و همچنین اول باید علت تیرگی مشخص شود! استفادهاز ژیلت میتواند موجب التهاب و سپس سیاهی و تیرگی بدن شود کهمیتوانید از صابونهای ضدالتهاب یا روشن کننده مثل بابونه استفاده کنید.

 

کرم های لایه بردار و روشن کننده بیشتر برای صورت تهیه و تجویز میشود!بعضی کرمهای لایه بردار، روشن کننده هم هستند. البته کرمهای لایه بردارعوارض خاص خود را دارند.بهترین راه برای روشن کردن پوست استفاده ازصابونهای گیاهی روشن کننده پوست مانند صابون ان جی و صابون روشنکننده گل سیتو و… میباشد

 

در صورتی که تیرگی ناحیه تناسلی یا زیر بغل طبیعی باشد و مربوط بهبیماری قند و … نباشد میتوانید برای روشن کردن و رفع تیرگی ازصابونگیاهی ان جی استفاده کنید که از عصاره چند گیاه موثر در روشن کردنپوست تهیه شده و مانند صابون های عادی نیز میتوان از آن در شستشویقسمتهای مختلف هم استفاده کرد.

 

صابون ان جی عوارضی ندارد و از داروخانه ها یا عطاریها قابل تهیه میباشد.این صابون بعنوان ضد جوش و ضد لک موجود است ولی روشن کننده هم هست.روشن شدن پوست دو تا سه دقیقه بعد از شستن آن ناحیه قابل رویت است.از کرم برای روشن کردن آلت و دیگر موارد استفاده نکنید چون پوست آلت تناسلیحساس است و همچنین از شستشوی زیاد آلت تناسلی با صابون و مخصوصاصابونهای معطر هم بپرهیزید!

 

خواص صابون ضدلک و ضد جوش ان جی: برایرفع التهابات پوست ، رفع جوش ، لطافت پوست ، روشن کردن پوست ، پاک
کننده طبیعی پوست و پاک کننده آرایش صورت بانوان ، شادابی و شفافیت موو تقویت پیاز مو تهیه شده از بهترین عصاره گیاهان بابونه – ختمی سفید-سدر – حنا – رازیانه – مغزبادام تلخ – گل همیشه بهار – جوانه گندم کلدکم گلسیرین– اسانس گل یاسمن و … بدون هیچگونه مواد زیان آور البته این صابون چون برایتقویت پیاز مو هم هست توصیه میکنم برای ناحیه تناسلی مصرف نکنید!

 

خواص صابون روشن کننده گل سیتو(پاویژ): روشن کننده و شفاف کنندهپوست-محافظت پوست در برابر پرتوهای آزاد-برطرف نمودن لکه های ناشی ازآفتاب سوختگی پوست-جلوگیری از تشکیل ملانین بر سطح پوست و ممانعت از تیرگی پوست

 

توجه : پس از مصرف این صابون ، استفاده از کرمهای ضد آفتاب ضروری است.

 

صابون بابونه : روشن کننده و ضدالتهاب

البته در مصرف برخی از این صابونها، باید کرم ضد آفتاب هم در کنار آن، برایصورتتان استفاده نمایید گفته میشه بعضی دئودورانت های مارک نیوآ برای رفع تیرگی زیر بغل هم کاربرد دارند مانند اینها:

 

دئودورانت استیکی پرل نیوا – NIVEA DEODORANT PEARL & BEAUTY

 

اسپری دئودورانت انرژی فرش پودری نیوآ- زنانه ENERGY FRESH

 

از لیزر هم میتوانید برای رفع سیاهی و تیرگی بدن استفاده کنید البته برای برخی نواحی!

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.