پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • زناشویی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • دنیای سینما و موسیقی+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • مطالب خواندنی و جالب
 • دنیای مد و فشن
 • زناشویی
 • آرایش و زیبایی
 • اخبار
 • سلولیت ران و باسن | درمان قطعی سلولیت پشت ران

  مجموعه : پزشکی و بهداشتی

  سلولیت ران و باسن | درمان قطعی سلولیت پشت ران

  سلولیت ران و باسن | درمان قطعی سلولیت پشت ران

  حتما شما هم دیده اید که برخی از افراد روی ران و یا باسن شان تجمع چربی وجود دارد که موجب بدشکلی اندام فرد مي شود. امروز به طور مفصل به راه های درمان سلولیت مي پردازیم. برای درمان سلولیت ابتدا باید بدانید سلولیت چیست. اغلب افراد خصوصاً خانم‌ها بدون این که نام آن را بدانند، دارای سلولیت هستند. اگر گاهی هنگام شنا احساس مي کنید تنها کسی هستید که سلولیت دارد، نگران نباشد، شما قطعا تنها نیستید. تحقیقات نشان مي دهد که، بیش از ۹۰ درصد زنان در جایی از بدنشان سلولیت دارند، چه روی شکم باشد چه باسن، ران ها، بازوها یا پشت یا مناطقی که کمتر در آن سلولیت دیده مي شود، مثل صورت، گردن و قفسه سینه. سلولیت در واقع همان پوست پرتقالی شکلی اســت که به دلیل وجود سلول‌های چربی زیر پوست یا همان لایه اپیدرم ایجاد مي‌شود. افراد بسیاری از وجود سلولیت بر روی بدن خود ناراضی هستند و مدام از این شکایت مي‌کنند که حضور سلولیت‌ها اعتماد به نفس آنها را تحت تأثیر قرار داده اســت و نمي‌توانند لباس‌هایی را که دوست دارند بپوشند و هميشه مجبورند آنها را از نظرها دور نگه دارند

  سلولیت ران و باسن | درمان قطعی سلولیت پشت ران

  سلولیت چیست

  سلولیت های شما در واقع چربی بدن تان اســت که ظاهری نامناسب روی سطح پوست تان ایجاد مي کنند. زمانی که چربی زیر جلدی، خلاف جهت شبکه بافت همبند و نزدیک به سطح پوست تان فشار وارد مي کند، باعث ایجاد ظاهری برآمده و فرورفته روی پوست تان مي شود. علت سلولیت را باید این گونه معرفی کرد که این نوع خاص از چربی زیر پوستی، بین عضلات و فیبرهایی که پوست را به عضله وصل مي‌کند، گیر کرده اســت و با فشاری که کیسه‌های چربی به بافت پوست وارد مي‌کنند، ظاهری پرتقالی شکل به پوست مي‌دهند و فرورفتگی‌هایی را روی پوست به وجود مي‌آورند. سلولیت‌ها اغلب بعد از سنین بلوغ دیده مي‌شوند و در خانم‌ها به دلیل اینکه حجم فیبر در بافت‌های مفصلی و ارتباط دهنده آنها بیشتر اســت، به ميزان بیشتری وجود دارد که به حدود۸۰-۹۰ درصد مي‌رسد. ممکن اســت در خانم‌های جوان هم سلولیت دیده شود ولی ميزان آن در افرادی که سن بالاتری دارند، به دلیل نازک شدن پوست بیشتر اســت. با افزایش چربی و شل شدن عضلات بدن، درصد بروز سلولیت بیشتر مي‌شود.

   

  باید بدانید که سلولیت در هر قسمتی از بدن که چربی تجمع پیدا کند مانند شکم، بازو و غیره دیده مي‌شود ولی اغلب در ناحیه باسن و ران پدید مي‌آید. این نواحی بیشتری چربی را دارا هستند و به همين دلیل احتمال ایجاد سلولیت ران و سلولیت پا و حتی در برخی مواقع سلولیت شکم بیشتر اســت. تصور نکنید که داشتن سلولیت به این مفهوم اســت که شما اضافه وزن دارید، حتی افراد لاغر هم ممکن اســت دچار سلولیت شوند.

   

  از دیگر علت سلولیت پوست رژیم غذایی ناسالم، کاهش یا افزایش ناگهانی وزن، ورزش نکردن، کم آبی، درصد چربی بدن و متابولیسم ضعیف هستند. البته ژنتیک هم در سلولیت نقش دارد و اگر مادر شما دارای سلولیت بوده اســت، احتمال بروز آن در شما هم افزایش مي‌یابد. البته وجود سلولیت برای سلامتی بدن مشکلی ایجاد نمي‌کند و در واقع ضرری ندارد و برای عوارض سلولیت به غیر از تغییر در ظاهر پوست نمي‌توان نکته دیگری را نام برد، ولی بهتر اســت برای اینکه ظاهری زیباتر داشته باشید، برای از بین بردن آنها دست به کار شوید.

  سلولیت ران و باسن | درمان قطعی سلولیت پشت ران

  درمان سلولیت چیست؟

  بدن شما مواد سمي را در سلول‌های چربی ذخیره مي‌کند تا ميزان آنها در ارگان‌های حیاتی کاهش یابد. یکی از کلیدهای درمان سلولیت این اســت که مواد سمي را از درون بدن خود پاک کنید و همچنین احتمال ورود مجدد آنها را کاهش دهید. البته با جلوگیری از ورود مواد سمي به بدن علاوه بر کاهش سلولیت، به سلامت بیشتر خود نیز کمک بزرگی کرده‌اید. باید این مژده را به شما بدهیم که برای درمان سلولیت بدن راهکارهایی وجود دارد که با پیش گرفتن آنها مي‌توانید تا درصد بسیاری موفق به رفع سلولیت شوید:

   

  رژیم غذایی سالم

  رژیم غذایی خود را به سمتی پیش ببرید که از ميوه‌های تازه، سبزیجات، مواد پروتئینه سالم و غلات بیشتر مصرف کنید و خوردن غذاهایی مانند نوشیدنی و خوراکی‌های فرآوری شده مانند نان سفید و نوشابه‌های گازدار و انرژی‌زا و البته شکر را به حداقل برسانید. برخی مطالعات نشان داده اســت که مصرف کافئین به دلیل آنکه جریان خود و اکسیژن‌رسانی به بافت‌های بدن را تحت تأثیر قرار مي‌دهد، باعث بدتر شدن وضعیت سلولیت بدن مي‌شود. سیگار کشیدن را ترک کنید چرا که باعث ورود مواد سمي و خطرناک به بدن مي‌شود.

  سلولیت ران و باسن | درمان قطعی سلولیت پشت ران

  خوردن غذاهایی که ميزان زیادی نمک دارند و شور هستند، باعث تورم و باد کردن بیشتر سلول‌های چربی مي‌شوند و به دنبال آن باعث مي‌شوند که سلولیت‌ها بیشتر به چشم بیایند. پس بهتر اســت که ميزان مصرفی سدیم خود را کنترل کنید و با خوردن حجم زیادی از غذاهای فیبردار مانند سبوی و جو دوسر، جذب پتاسیم را تنظیم کنید. همچنین خوردن غلات مانند ميوه و سبزی باعث از بین بردن و دفع مواد سمي و بیهوده از روده‌ها مي‌شود.

   

  سلولیت و درمان

  آب زیادی بنوشید و تلاش کنید تا این ميزان به ۲-۴ لیتر در روز برید. نوشیدن آب کافی موجب مي‌شود مواد سمي از بدن دفع شوند و به تميز شدن بدن کمک مي‌کند. همچنین مي‌تواند در دفع چربی هم اثرگذار باشد. آب باعث اســتحکام بیشتر کلاژن و بافت‌های ارتباط دهنده پوست مي‌شود و در نتیجه آن پوست سفت‌تر مي‌شود. همچنین نوشیدن آب کافی بر کاهش چروک روی پوست هم تأثیر مثبت دارد. هم زمانی که آب کافی در بافت و درون بدن شما وجود نداشته باشد، وضعیت سلولیت بدتر مي‌شود. کمبود آب باعث نازک شدن پوست و ضعیف شدن آن مي‌شود؛ زمانی که پوست نازک باشد، سلولیت بیشتر نمایان مي‌شود.

   

  ورزش

  از آنجایی که سلولیت چربی اســت، اضافه وزن باعث بیشتر شدن سلولیت مي‌شود و اگر مي‌خواهید بدانید بهترین روش درمان سلولیت چیست باید به دنبال انجام حرکات ورزشی مانند پیاده‌روی، دوی آهسته، شنا، یوگا و غیره باشید. به طور منظم ورزش کنید و سعی کنید این دوره زمانی سه بار در هفته و یا حتی بیشتر تکرار شود. با عرق کردن در حین انجام ورزش، مواد سمي را هم از طریق پوست خود دفع مي‌کنید.

  سلولیت ران و باسن | درمان قطعی سلولیت پشت ران

  بهتر اســت چند حرکت ورزشی که به کاهش سلولیت بدن کمک مي‌کند را بشناسید. در مورد این حرکات آنچه اهميت دارد این نکته اســت که باید به تعداد زیاد و برای هر دو پا انجام شود. با انجام متداوم این حرکات آثار کاهش سلولیت بدن را مشاهده مي‌کنید. ورزش کردن یک درمان قطعی سلولیت به شمار مي‌رود.

   

  اسکوات پا باز: بایستید و پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید و پنجه پا را رو به بیرون ببرید. زانوها را خم کنید و بالا تنه را به سمت پایین بکشید، فراموش نکنید که ستون فقرات شما باید کاملاً صاف باشد و شکم را هم سفت کنید. عضلات سرینی را سفت کنید، دوباره بالا بروید و بایستید.

   

  اسکوات پیستول یا تپانچه‌ای: بایستید و کمي پاها را از هم باز کنید. یکی از پاها را به سمت جلو بیاورید ولی زانو را خم نکنید. دو دست خود را به سمت جلو بیاورید و به هم برسانید تا بتوانید تعادل خود را حفظ کنید. بدن را به صورت نشسته درآورید و به پایین بیایید، وزن خود را روی پاشنه پا بیندازید. سپس مجدد با سفت کردن عضلات سرینی بایستید. این حرکت را برای هر دو پا و به تعداد زیاد انجام دهید.

   

  لانج به طرفین: بایستید و پاها را بیشتر از عرض شانه باز کنید و پنجه‌ها را به سمت روبرو قرار دهید. یکی از زانوها را با زاویه ۹۰ درجه خم کنید و سعی کنید با کشیدن بدن خود به سمت همين زانو، وزن بدن خود را روی همين پا بیندازید و پای دیگر را صاف نگهدارید و فراموش نکنید که عضلات سرینی را سفت کرده باشید. بعد از چند ثانیه بلند شوید، به وسط بیایید و به روی پای دیگر بروید.

   

  لانج به عقب روی اســتپر: اســتپر یکی از وسایل ورزشی اســت که کمي از روی زمين ارتفاع دارد تا به راحتی بتوانید روی آن رفته و سپس پایین بیایید. شما در خانه مي‌توانید از یک چهارپایه کوتاه اســتفاده کنید. یک تا دو قدم جلوتر از اســتپر بایستید. یکی از پاها را روی اســتپر قرار دهید به صورتی که شست پا روی سطح و پاشنه رو به بالا قرار گیرد. زانوی دیگر خود را خم کنید و بدن را به سمت زمين بکشید به شکلی که هر دو زانو در زاویه ۹۰ درجه قرار گیرد. در نظر داشته باشید که زانو نباید از مچ پا جلوتر برود. عضلات سرینی را سفت کنید و وزن را روی زانویی که به سمت جلو خم شده و روی زمين قرار دارد، بیندازید. این حرکت را برای هر دو پا انجام دهید.

   

  حرکت پل تک پا: به پشت روی زمين بخوابید. هر دو زانو را خم کنید و پاشنه را تا نزدیکی باسن بیاورید. یکی از پاهای خود را بالا بیاورید و زانو را صاف کنید. پای خود را به شکل عمودی نگه دارید و با سفت کردن عضلات سرینی، باسن خود را از روی سطح زمين بلند کنید تا به شکل پل در بیاید و مجدد روی زمين قرار دهید.

   

  شاید تصور کنید که از دست دادن وزن و کاهش سلول‌های چربی پوست مي‌تواند به از بین بردن سلولیت‌ها کمک کند و ظاهر حفره‌دار و آزاردهنده پوست را برای هميشه پاک کند. ولی باید بدانید که رژیم لاغری و کاهش وزن موجب شل شدن و افتادگی پوست مي‌شود، به دلیل اینکه حجمي از سلول‌های چربی از دست رفته که پیش از آن زیر پوست را پر کرده اســت. مي‌توان تا جدی آن را مشابه بادکنک باد شده تصور کرد که با از دست دادن حجم چربی، شل شدگی و افتادگی پوست به چه شکل ظاهر مي‌شود. پس بسیار مهم اســت که در کنار کاهش وزن، ورزش کردن را هم در پیش بگیرید تا به سفت شدن پوست خود کمک کنید.

  سلولیت ران و باسن | درمان قطعی سلولیت پشت ران

  ماساژ ضد سلولیت

  ماساژ سلولیت چیست؛ ناحیه‌ای از بدن که دارای سلولیت اســت را روزانه ماساژ دهید تا جریان خون در آن نواحی بیشتر شود و مایع ميان بافتی کاهش یابد و تنظیم شود. در این حالت اســت که پوست به مرور زمان سطح صاف‌تری پیدا مي‌کند همچنین جریان لنفاوی در پوست باعث از بین بردن مواد سمي در لایه چربی مي‌شود که ممکن اســت باعث التهاب و تورم بیشتر سلولیت شود. ماساژ سلولیت را مي‌توانید با برس مخصوص و یا با کمک دست انجام دهید. منظور از برس مخصوص یا همان ماساژور سلولیت، مدل‌هایی اســت که روی بدنه خود دارای برجستگی‌های متعددی هستند که باعث ماساژ چربی‌ها مي‌شود.

   

  تصور نکنید که ماساژ دادن راهکار بیهوده‌ای اســت، در واقع این روش برای از بین بردن سلولیت‌ پا و باسن مؤثر اســت و زمانی که به صورت مداوم و طی چندین هفته ماساژ را ادامه دهید، تأثیرش را مشاهده مي‌کنید. گفته مي‌شود که بهتر اســت ماساژ دادن را قبل از حمام کردن انجام دهید. یکی دیگر از راهکارهای ضد سلولیت این اســت که هنگام حمام کردن را با چند دقیقه آب گرم و چند دقیقه آب سرد انجام دهید. این راهکار باعث گردش بیشتر خون مي‌شود و در نتیجه جایگزین شدن بهتر سلول‌ها و بهبود متابولیسم بدن مي‌شود.

   

  کرم ضد سلولیت

  از آنجایی که کارخانه‌های تولید محصولات آرایشی و بهداشتی برای هر مشکل پوستی، به دنبال تولید محصولی هستند که مي‌تواند عارضه‌ها و مشکلات پوستی را کاهش دهد، درمان سلولیت هم از قافله عقب نمانده اســت. اســتفاده از کرم ضد سلولیت و ژل آنتی سلولیت هم مي‌تواند در کنار ماساژ دادن سلولیت و البته ورزش مداوم مؤثر باشند و ظاهر حفره‌ای پوست را کاهش دهد. این کرم‌ها و محصولات دارای کافئین، ویتامين و مواد معدنی هستند که موجب شکستن چربی مي‌شوند.

  سلولیت ران و باسن | درمان قطعی سلولیت پشت ران

  ژل ضد سلولیت به شکل اسکراب‌های مخصوص دارای کافئین هم مي‌توانند ظاهر سلولیت‌ها را کاهش دهند: ماساژ دادن اسکراب دارای کافئین باعث تنظیم مایع لنفی مي‌شود، قهوه‌ای که دارای کافئین اســت، باعث سفت شدن پوست مي‌شود و اگر اسکراب دارای روغن بادام شیرین باشد، باعث آب‌رسانی به پوست هم مي‌شود.

   

  درمان‌هاي ليزري

  اين‌گونه درمان‌ها در حال حاضر اميدواركننده‌ترين روش‌ها براي رفع سلوليت‌هاهستند؛ درمان تركيبي اســت از ماساژ بافت‌ها، فركانس‌هاي راديويي و اشعه مادون قرمز. اشعه ليزر ديود به همراه ماساژ هم مي‌تواند مفيد باشد. اين اشعه‌ها برخلاف روش‌هاي ماساژي به عمق بافت نفوذ مي‌كنند و به همين دلیل به درمان قطعي‌تري منجر مي‌شوند. نتايج اين درمان‌ها ممكن اســت تا ۶ماه بعد ديده شود.

  سلولیت ران و باسن | درمان قطعی سلولیت پشت ران

  ليپوساكشن

  ليپوساكشن هم در درمان سلوليت موثر اســت. البته اين روش تهاجمي را معمولا براي اين مشكل توصيه نمي‌كنند اما به هر حال موثر اســت. جراح در اين روش از طريق يك برش كوچك سلول‌هاي چربي را ساكشن مي‌كند و آنها را برمي‌دارد و به‌این‌ترتیب فرورفتگي‌ها و برآمدگي‌ها از بين مي‌روند. به هر حال ليزرتراپي شكل كم‌خطرتري از درمان اســت.

   

  روش‌هاي ديگر

  روش‌هاي دارويي هم براي درمان سلوليت وجود دارد. براي مثال بعضي پزشكان پماد رتينول را توصيه مي‌كنند كه معمولا بعد از ۶ ماه نتيجه مي‌دهد. البته از خوددرماني خودداري كنيد چون اين پمادها عوارض هم دارند. بعضي پزشكان مزوتراپي را هم پيشنهاد مي‌كنند. در اين روش دارو زير پوست تزريق مي‌شود و مي‌تواند باعث شكستن چربي‌ها شود. البته خطراتي مثل عفونت، تورم يا خط افتادن و لك روي پوست هم از عوارض اين روش اســت.

   

  روغن نارگیل برای سلولیت ران

  روغن نارگیل به راحتی جذب بدن مي شود و بافت های چربی را از بین ميبرد ، عملکرد تیروئید را بالا و انرژی به بدن مي دهد ؛ این روغن گیاهی پرخاصیت اپیدرم را پوسته پوسته مي کند و جریان خون رابالا ميبردو کمک مي کند سلولهای پوستی بیشتر تولید شود به همين دلیل در قسمت ران و سایر اعضای بدن روندچربی سوزی را افزایش و سلولیت را ازبین ميبرد.

   

  درمان موضعی مالیدن روغن نارگیل چربی های بدن را از بین مي برد برای همين برای رفع سلولیت موثر اســت .

   

  ۱- برای درمان موضع سلولیت را باروغن چند دقیقه ماساژ دهید چند ساعت یا یک شب پوست را چرب و به همان حال رها کنید این کار راروزی یکبار انجام دهید.

   

  ۲- اگر سعی دارید سلولیت را درمان کنید روغن نارگیل و روغن گیاهی دیگری را باهم ترکیب کنید، روغن اسطوخودوس یامرکبات چربی های اضافه را آب مي کند.مصرف منظم روغن نارگیل چربی های بدن را از بین ميبرد که به از بین بردن سلولیت هم کمک ميکند سعی کنید برای نتیجه بهتر از روغن نارگیل ارگانیک اســتفاده کنید.

   

  ۳- روزانه ۲ قاشق از روغن نارگیل را قبل از صبحانه برای تقویت متابولیسم بدن که روشی اســت برای سوزاندن چربی اضافه اســتفاده کنید.

   

   

  سلولیت چیست عکس،درمان سلولیت پشت ران با ورزش،درمان قطعی سلولیت پشت ران،درمان دارویی سلولیت،درمان سلولیت ران با لیزر،درمان سلولیت سلولیت چیست،خطر سلولیت

   

   

 • مطالب پربازدید