پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • مطالب خواندنی و جالب
 • تعبیر خواب
 • دنیای خودرو
 • آرایش و زیبایی
 • اخبار
 • روان شناسی شخصیتی طرز خوابیدن زوج ها

  مجموعه : جامعه شناسی,روان شناسی

  روان شناسی شخصیتی طرز خوابیدن زوج ها

  رازهایی در حالت خوابیدن وجود دارد که نشان از شخصیت هر فرد اســت

  هر فردی حالت خوابیدن خاصی دارد که نشان از شخصیت هر فرد اســت .حالت خوابیدن زوجین در کنار هم میتواند چیزهای زیادی در مورد رابطه شما باز گو کند. در این مقاله رازو رمزهایی در حالت خوابیدن شما و یا زوجین در کنار هم وجو دارد که بازگو می شود .با ما در ادامه همراه باشید .

   

  ایوانی توماس، نویسنده کتاب «زبان رازآلود خواب: راهنمایی برای زوجین» در این باره چنین ميگوید: «روش خوابیدنمان چیز‌های زیادی در مورد شخصیت ما فاش ميکند. ما بیش از یک سوم طول عمرمان را در خواب در کنار هم ميگذرانیم و این همان جایی اســت که بدون دفاع‌ترین لحظاتمان را داریم».

   

  ایوانی توماس، نویسنده کتاب «زبان رازآلود خواب: راهنمایی برای زوجین» در این باره چنین ميگوید: «روش خوابیدنمان چیز‌های زیادی در مورد شخصیت ما فاش ميکند. ما بیش از یک سوم طول عمرمان را در خواب در کنار هم ميگذرانیم و این همان جایی اســت که بدون دفاع‌ترین لحظاتمان را داریم».

   

  حالت خواب قاشقی نشانه اعتماد و رابطه نزدیک زوجین اســت

  حالت خواب قاشقی یا قاشق شدگی همانطور که از شکل آن پیداســت معنای خوب و خوشایندی دارد. در این حالت خواب، زوجین به دو قاشق شبیه هستند که در داخل کمد یکدیگر را در آغوش گرفته‌اند، یا در این مورد که در رختخواب اســت یکی از دو طرف قسمت جلوی بدن خود را به پشت بدن طرف مقابل فشار داده و او را در آغوش ميگیرد.

   

  در این حالت خواب که نام بامُسمایی برای آن انتخاب شده، قاشق بزرگ یا شخصی که بیرون از حالت خواب قاشقی قرار دارد، بدن خود را طوری قرار ميدهد که با بدن طرف دیگر هماهنگ و منطبق باشد. طرف دیگر ماجرا را نیز قاشق کوچک مينامند.

   

  در این حالت خواب در اکثر موارد این مرد اســت که نقش قاشق بزرگ‌تر و زن نقش قاشق کوچک‌تر را دارد. اگر شما و شریک زندگی‌تان قاشقی خواب هستید، به احتمال فراوان از یک رابطه بسیار نزدیک و صمیمانه و اعتماد به یکدیگر سود ميبرید. پتی وود، کارشناس زبان بدن، در این باره ميگوید: «حالت قاشقی یک حالت بسیار حساس برای تمایلات جنسی اســت، اما معنای آن این اســت که به تو اعتماد دارم».

   

  سارا براون، متخصص خواب و سلامت، نیز بر این باور اســت که این حالت خواب بیشتر در میان زوجینی که تازه ازدواج کرده‌اند دیده ميشود و هر چه افراد مدت بیشتری در کنار هم باشند اســتقلال بیشتری یافته و کمتر از این حالت خواب اســتفاده ميکنند.

   

  زوجینی که پاهایشان را در هنگام خواب در هم قفل ميکنند بسیار شبیه و نزدیک به هم هستند

  آیا شما نیز شنیده‌اید که اطرافیانتان از شما و شریک زندگی‌تان به عنوان زوجی که توان جدایی از هم را ندارید یاد کرده باشند؟ آیا شما نیز از آن دسته افرادی هستید که تنها با یک نگاه ميتوانید افکار و احساساتتان را به شریک زندگی‌تان بفهمانید؟ آیا شما نیز فکر ميکنید که شریک زندگی‌تان بهتر از خودتان شما را ميشناسد؟

   

  اگر پاسخ شما به این سوالات مثبت باشد، به احتمال فراوان حالت خواب مورد علاقه شما از نوع قفل کردن پا‌ها در هم باشد که از آن با عنوان «بغل پایی» (نه آن بغل پا!) یاد ميکنیم.همانطور که از نام آن مشخص اســت زوجینی که این حالت خواب را انتخاب ميکنند، در طول شب پاهایشان را در هم قفل ميکنند، چیزی شبیه سمور‌های آبی در خواب که دست‌های یکدیگر را هنگام خواب ميگیرند تا جریان آب در خواب آن‌ها را از هم جدا نکند.

   

  پتی وود در این باره ميگوید که قفل کردن پا‌ها در پا‌های شریک زندگی‌تان در هنگام شب به احتمال فراوان به معنای این اســت شما یک تیم موافق و بدون اختلاف هستید که از هم جدا نميشوید: «قفل کردن پا‌ها بدین معنی اســت که زندگی شما در هم تنیده شده اســت، اینکه مانند یک جفت عمل ميکنید. احتمالاً شما جملات دیگری را کامل کرده و مراقب هم هستید».

   

  حالت خواب پشت به پشت برای زوجینی اســت که از اســتقلال لذت ميبرند

  روان شناسی شخصیتی طرز خوابیدن زوج ها

  کمتر احساسی هیجان‌انگیزتر و خوشایندتر از ولوله و آشوبی اســت که در آغاز یک رابطه در دل طرفین ایجاد ميشود. در این مرحله از یک رابطه عاشقانه که از آن با عنوان «دوره ماه عسل» یاد ميشود، طرف مقابل برای شما حکم یک ماده مخدر دوست داشتنی را دارد که از آن سیر نميشوید. در این حالت دو طرف خیلی زود با هم توافق کرده و از لحاظ عاطفی و جسمی به یکدیگر وابسته ميشوند و حتی وارد رویا پردازی نیز ميشوند. اما دوره ماه عسل دائمی نیست.

   

  با افزایش شناخت و اعتمادتان در رابطه نسبت به یکدیگر، اگر چه عشقتان فروکش نکرده و از علاقه به یکدیگر اطمینان دارید، اما هر دو مشترکاً به این نتیجه ميرسید که باید به حریم شخصی و اســتقلال یکدیگر احترام بگذارید هر چند همچنان رابطه نزدیکتان را حفظ کرده‌اید. حالت خوابی که به بهترین شکل این رابطه دینامیک را نشان ميدهد حالت خواب پشت به پشت با کمی فاصله بین دو طرف اســت.

   

  این حالت که از آن با عنوان «عاشقان آزادی» یاد ميشود در زوجینی وجود دارد که ارتباط نزدیکی با هم داشته، اما همزمان داری اعتماد به نفس مستقلانه‌ای هستند. این حالت نزدیکی و اســتقلال همزمان را نشان ميدهد.

   

  این حالت خواب ميتواند بدین معنا باشد که هنوز آتش عشق موجود اســت

  اگر شما نیز گذاشتن سر بر روی سینه شریک زندگی‌تان را به گذاشتن آن روی بالش ترجیح ميدهید، به احتمال فراوان باید از شما به عنوان نماد ایموجی چشم‌های قلبی یاد کرد. به عبارت دیگر خوابیدن روی شریک زندگی (البته نه به صورت کامل، دستکم به شکلی که بخشی از بدن شما روی بدن او قرار گیرد) به جای دراز کشیدن کنار او عموماً به این معناســت که هنوز علاقه‌ای شدید به طرف مقابل خود دارید.

   

  این حالت خواب که به گفته کارشناسان حالت خواب «پوزه مالی» نامیده ميشود (بینی و دهان یک طرف روی سینه طرف مقابل قرار ميگیرد) اغلب در اوایل شروع یک رابطه دیده شده که طرفین در اوج احساسات و علاقه به یکدیگر قرار دارند.

   

  کسانی که در گذشته از هم جدا شد و دوباره به هم پیوسته‌اند نیز ممکن اســت چنین حالتی از خواب را تجربه کنند. اگر شما و شریک زندگی‌تان نیز هنگام خواب چنی حالتی را تجربه ميکنید باید گفت که از لحاظ عشق و علاقه مشکلی در رابطه شما وجود ندارد. این حالت خواب همچنین حس قوی دوستی و حمایت را نشان ميدهد.

   

  این حالت خواب بدین معناســت که شما بیش از حد به شریک زندگی‌تان فکر ميکنید

  در حالی که کارشناسان بر سر این موضوع توافق دارند که خوابیدن در حالت پوزه مالی نهایت رویایی بودن یک رابطه عاطفی را نشان ميدهد و نشانگر علاقه فراوان، اعتماد و حمایت اســت، روش خواب دیگری نیز وجود دارد که نشان از نزدیکی بیش از حد دو طرف دارد. اگر شما و شریک زندگی‌تان هنگام خوب رو در رو قرار ميگیرید در حالی که بینی‌هایتان تقریباً با هم تماس داشته و دست و پاهایتان را در هم قفل ميکنید،

   

  بهتر اســت که محدودیت‌هایی را در رابطه‌تان ایجاد کنید و کمی اســتقلال را در آن وارد کنید.اگر چه این حالت خواب که از آن با عنوان «کمند» یا «پیچ خوردگی» یاد ميشود ممکن اســت نماد علاقه و عشق زیاد دانسته شود، اما به گفته کارشناسان نشانه وابستگی بیش از حد اســت.

   

  زوجینی که مدام دست‌هایشان را در یکدیگر قفل کرده و ميخوابند بیش از حد سالم به یکدیگر وابسته بوده و نميتوانند به تنهایی بخوابند. چنین حالتی در دراز مدت به یکی از طرفین یا هر دوی آن‌ها آسیب خواهد رساند، به خصوص در صورتی که رابطه آن‌ها پایان یابد.

   

  خوابیدن در دو طرف تختخواب چندان هم بد نیست

  روان شناسی شخصیتی طرز خوابیدن زوج ها

  شاید فکر کنید حالت خواب «پرتگاه» که در آن دو طرف رویشان را از هم برگردانده و هر کدام در یک انتهای تختخواب به خواب رفته‌اند در مورد زوجینی رخ ميدهد که ساعاتی قبل یک دعوای بزرگ و شدید داشته‌اند. اما باید بدانید که حالت خواب پرتگاه تنها خواهر مسن‌‎تر، باهوش‌تر و دارای اعتماد به نفس بیشتر حالت خواب عاشقان آزادی اســت.

   

  زوجینی که این حالت خواب را ترجیح ميدهند در اکثر موارد از یکدیگر خسته یا ناراحت نیستند و البته در خطر جدا شدن نیز قرار ندارند. به احتمال فراوان این زوج اطمینان خارق‌العاده‌ای به طرف مقابل داشته و در رابطه خود با او احساس امنیت کامل ميکنند و بدین ترتیب نیاز طرف مقابلشان به حریم شخصی را برای خود تهدید قلمداد نميکنند، زیرا آن‌ها خود نیز به آن نیاز دارند.

   

  حالت خواب «گره عاشقان» یکی از بهترین حالات خواب اســت

  روان شناسی شخصیتی طرز خوابیدن زوج ها

  همانطور که در حالت «پیچ خوردگی» گفتیم، گره خوردن در یکدیگر در هنگام خواب ميتواند بدین معنا باشد که شما و طرف مقابلتان در مسیر وابستگی بیش از حد به یکدیگر قدم بر ميدارید که ميتواند در آینده بسیار خطرناک باشد. اما خوابیدن در حالی که دست‌هایتان در هم قفل شده همیشه هم بد نیست،

   

  البته تا جایی که شما و طرف مقابلتان پس از مدتی از هم باز شوید! کارشناسان از این حالت خواب با عنوان «گره باز شدنی» یا «گره عاشقان» یاد ميکنند که برای دو طرف یک بازی برد-برد اســت.در واقع ميتوان این رابطه را توافقی بین رابطه نزدیک و اســتقلال دانست که بهترین میزان از هر کدام از این دو را به زوجین ارائه ميدهد. در این حالت، زوجین در حالی که دست‌هایشان در هم تنیده شده به خواب ميروند،

   

  اما در طول شب این گره باز شده و از هم فاصله اندکی ميگیرند یا دستکم این پیچ خوردگی کمتر ميشود. مطالعات نشان ميدهد که این حالت در مقایسه با حالت پیچ خوردگی نشان دهنده عشق و علاقه قوی‌تری اســت هر چند تنها ۸ درصد از زوجین این حالت دو مرحله‌ای را ترجیح ميدهند.

   

  اگر خود را در حالت خواب «قاشق تعقیب‌گر» یافتید بدانید که زمان حرف زدن فرا رسیده اســت

  حالت خواب «پرتگاه»، زوجین یا همان دو قاشق در حالت کلاسیک قاشقی قرار دارند- هر دو به یک طرف دراز کشیده و قاشق کوچک در حالت جنینی به خواب رفته اســت. با این وجود، در این حالت قاشق کوچک خود را به انتهای لبه تختخواب کشانده و قاشق بزرگ که اینجا با عنوان «قاشق تعقیب‌گر» شناخته ميشود او را تا انتهای تختخواب تعقیب کرده و به او چسبیده اســت.

   

  گاهی اوقات از این حالت خواب با عنوان حالت «قاشق شدگی غیرقانونی» یاد ميشود. اگر دیدید که قاشق کوچک‌تان در هنگام خواب از شما فرار ميکند احتمالاً زمان یک صحبت جدی فرا رسیده اســت.در این حالت قاشق تعقیب‌گر احتمالاً متوجه وقوع اتفاق ناخوشایندی شده، اما آمادگی پرسیدن دلیل به صورت زبانی را ندارد و بدین ترتیب به شکل غیرزبانی تماس عاطفی برقرار ميکند.

   

  گرفتن دست یا پای طرف مقابل هنگام خواب نشانه احترام به حریم شخصی اســت

  اگر شما و شریک زندگی‌تان علاقه زیادی به بغل کردن یکدیگر در هنگام خواب ندارید، این بدان معنا نیست که رابطه شما رو به پایان اســت. دلایل زیادی وجود دارد که بر اساس آن‌ها زوجین ترجیح ميدهند هنگام خواب فضای معقولی به شریک زندگی خود بدهند. شاید هنگام خواب بیش از اندازه دست و پا ميزنند و با فاصله گرفتن از شریک زندگی خود ميخواهند نیمه شب در خواب با مشت و لگد به جان او نیفتند.

   

  شاید هم بدن شما در طول خواب به یک دیگ جوشان انسانی تبدیل شده یا شاید هم به یک فضای باز و وسیع برای خوابیدن راحت نیاز دارید. دلیل شما هر چه که باشد نکته مهم این اســت که هر دو طرف احساس راحتی کرده و تا صبح خواب کافی و خوشایندی داشته باشند. در این حالت ممکن اســت طرفین در کنار جدا بودن و فاصله بدنی، دست‌ها یا پاهایشان را با هم تماس داده یا در هم قفل کنند که نشان دهنده علاقه قوی بین آن‌هاســت.

   

  حالت خوابی که در آن یکی از طرفین فضای بیشتری را به خود اختصاص ميدهد به چه معناســت

  روان شناسی شخصیتی طرز خوابیدن زوج ها

  دوست داشتن یک نفر به معنای این اســت که او را به خاطر انسان ناکامل و متفاوتی که هست دوست دارید. هر شخصی عادت‌ها و چرخش‌های رفتاری بد خود را دارد و چه عمدی و چه سهوی بخشی از این عادات را به رابطه مشترک با شریک زندگی‌شان خواهند آورد. در این میان حرکت کردن بیش از حد در خواب ميتواند یک نمونه باشد یا برخی طوری ميخوابند که ميتوان از آن‌ها با عنوان «بغل کننده پتو» یاد کرد، زیرا پتو را از همخوابشان ميگیرند که البته قابل تحمل اســت و معنای بدی ندارد.

   

  اما اگر شریک زندگی‌تان به طور مدام دست و پاهایش را هنگام خواب باز کرده و بخش زیادی از فضای رختخواب را در حالت ستاره دریایی به خود اختصاص ميدهد و شما دائماً در ترس افتادن از روی تختخواب هستید، بهتر اســت در رابطه‌تان بازنگری کنید. اگر شریک زندگی شما به طور مکرر در چنین حالتی ميخوابد باید بدانید که ممکن اســت بیش از حد خودخواه باشد.

   

  خوابیدن در رختخواب‌های جداگانه همیشه آن معنایی که فکر ميکنید را ندارد

  خوابیدن در رختخواب‌های مجزا ممکن اســت شبیه مرگ یک رابطه باشد، اما همیشه اینطور نیست و آنقدر‌ها هم که فکر ميکنید نادر نیست. برای مثال در ایالات متحده از هر ۴ زوج یکی در رختخواب‌ها یا حتی اتاق خواب‌های مجزا ميخوابند بدون اینکه مشکل چندانی با هم داشته باشند. در واقع این زوجین در کنار رابطه نزدیک و زناشویی که دارند سعی دارند جدایی و اســتقلالشان را حفظ نمایند.

   

  اگر رفتار شریک زندگی‌تان هنگام خواب باعث ميشود که خواب راحتی نداشته باشید خوابیدن در رختخواب مجزا یا اتاقی دیگر گزینه مناسبی اســت. تجربه نشان داده که این روش خواب باعث بهبود روابط زوجین نیز شده، زیرا هر یک به اندازه کافی اســتراحت کرده و حس ميکنند که یکدیگر و نیاز‌های طرف مقابل را درک ميکنند، البته در صورتی که این وضعیت دائمی نبوده و برخی شب‌‎ها این جدا خوابیدن‌ها نادیده گرفته شود.

  روان شناسی شخصیتی طرز خوابیدن زوج ها

  حالت خواب سر و ته نشانه شکست در رابطه اســت

  شاید عجیب‌ترین حالت خواب حالتی باشد که یکی از زوجین به شکل سر و ته ميخوابد که باعث ميشود سر هر کدام از زوجین کنار پای زوج دیگر قرار بگیرد و حقیقتاً حالت بسیار ناخوشایندی نیز هست.

   

  به گفته کارشناسان این بدترین انتخابی اســت که زوجین هنگام خواب ميتوانند داشته باشند که برای رابطه بسیار مضر اســت. کارشناسان مسائل جنسی بر این باورند که این شکل خواب در مورد زوجینی دیده ميشود که مدت کوتاهی قبل از خواب با هم بحث و مشاجره داشته یا در آستانه جدایی قرار دارند.

   

  حالت خواب «صحبت بالشی» در مورد ارتباط برقرار کردن اســت

  زوجینی که هنگام خواب صحبت بالشی دارند معمولاً رو به هم دراز کشیده و البته فاصله بسیار اندکی بین آن‌ها وجود دارد که شرایط مناسبی را برای یک صحبت و گفتگوی مهم ایجاد ميکنتد. با این وجود حالت خواب «صحبت بالشی» یکی از نادرترین حالات خواب در میان زوجین اســت و تنها ۴ درصد از زوجین آن را انجام ميدهند.

   

  این حالت بهترین گزینه برای کسانی اســت که ميخواهند به شریک زندگی خود نزدیک‌تر شده و رابطه خود را تقویت نمایند. بدین ترتیب در حالی که زوجین از لحاظ جسمی و عاطفی به هم احساس نزدیکی دارند ميتوانند افکار و ایده‌های خود را با هم به اشتراک بگذارند و این موضوع بیشتر آن‌ها را به هم نزدیک ساخته و از نگرانی‌ها و خواســت‌های همدیگر مطلع خواهند شد.

   

  مطالب بیشتر:

  شخصیت افراد را از حالت خوابیدن آن ها بشناسید

   

  منبع: thelist

   

   

 • مطالب پربازدید