پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • زناشویی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • دنیای سینما و موسیقی+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • فیلم و کلیپ+
 • مطالب خواندنی و جالب
 • دنیای مد و فشن
 • زناشویی
 • آرایش و زیبایی
 • اخبار
 • رابطه جنسی در دوران بارداری و نکاتی که باید بدانید

  مجموعه : دانستنی های جنسی

  رابطه جنسی در دوران بارداری و نکاتی که باید بدانید

  رابطه جنسی در دوران بارداری و نکاتی کــه باید بدانید

  بسیاری از زوجین این سوال در ذهن شان است کــه آیا می توانند در دوران بارداری با هم رابطه جنسی داشته باشند یا خیر ، در ادامه به طور مفصل و دقیق به این سوال پاسخ می دهیم. وقتی ميفهمید باردارید طبیعی است کــه این سوال برای‌تان مطرح شود کــه چه چیزهایی برای شما و جنین‌تان خوب یا بد است کــه البته شامل مسائل جنسی نیز خواهد شد: آیا ميتوانید حین بارداری رابطه جنسی داشته باشید؟ رابطه جنسی در دوران بارداری چه تفاوتی با این رابطه در زمانی کــه باردار نبوده‌اید دارد؟ با ما همراه باشید تا هر آنچه لازم است در این زمینه بدانید به شما بگوییم.

   

  وقتی باردار هستید ميتوانید رابطه جنسی داشته باشید؟

  به جز چند مورد استثنا، به طور کلی توصیه شده است کــه درست مانند پیش از بارداری‌تان به فعالیت‌های جنسی خود ادامه دهید. یعنی از همان شروع بارداری تا ماههای آخر ميتوانید به رابطه جنسی خود ادامه دهید. اما شکم در حال بزرگ شدن‌تان مطمئنا باعث ميشود در بعضی از پوزیشن‌ها راحت نباشید، بنابراین لازم است پوزیشن‌های مربوط به این دوره را امتحان کنید تا ببینید با کدام‌شان راحت‌ترید.

  رابطه جنسی در دوران بارداری و نکاتی که باید بدانید

  رابطه جنسی حین بارداری مشکلی ایجاد نميکند؟

  شما تنها کسی نیستید کــه این سوال را می پرسید؛ این سوال در لیست بیشترین سوالات مطرح شده در مورد بارداری قرار دارد. رابطه جنسی در دوران بارداری هیچ مشکلی ایجاد نميکند مگر اینکــه پزشک‌تان توصیه دیگری کرده باشد.به ندرت پیش ميآید کــه پزشک‌، رابطه جنسی حین بارداری را منع کند اما تحت شرایط خاصی ممکن است رابطه جنسی عوارضی داشته باشد کــه شامل جفت سرراهی (وقتی کــه جفت تا حدودی یا کاملا دهانه رحم را پوشانده)، سابقه‌ی زایمان زودرس یا نارسایی و ضعف دهانه رحم (وقتی کــه دهانه رحم نميتواند طی بارداری بسته بماند) ميشود.

   

  به طور کلی، هیچ پوزیشنی در رابطه جنسی خطرناک نیست، مخصوصا در ماههای اول بارداری، اما پزشکان توصیه ميکنند از هفته‌ی بیستم به بعد، باید از پوزیشن‌هایی کــه صاف به پشت دراز ميکشید خودداری کنید، زیرا جنین‌تان بزرگ‌تر و سنگین‌تر شده و وقتی به پشت دراز ميکشید به آئورت‌تان (سرخرگ اصلی) فشار وارد ميشود کــه ميتواند جریان خون به سمت جفت را مختل کند. در عوض ميتوانید پوزیشن قاشقی را امتحان کنید.

  رابطه جنسی در دوران بارداری و نکاتی که باید بدانید

  آیا رابطه جنسی حین بارداری فوایدی هم دارد؟

  درست مانند زمانی کــه باردار نبودید، رابطه جنسی در دوران بارداری نیز فوایدی برای‌‌تان دارد. اوکسی توسین کــه هورمون عشق نام دارد، وقتی کــه به ارگاسم ميرسید ترشح ميشود و این اتفاق، اثرات مثبتی روی شما و جنین‌تان دارد. حس خوشایند امنیت و عشقی کــه حین رابطه جنسی با همسرتان به شما دست ميدهد ميتواند تاثیرغیر مستقیم خوشایندی از آرامش روی جنینی کــه در رحم دارید بگذارد. رسیدن به ارگاسم، عضلات کف لگن‌تان را نیز تقویت ميکند و این اتفاق نیز برای بازیابی بدن‌تان بعد از زایمان مفید است.

   

  اگر در پایان دوره‌ی بارداری‌تان هستید و ميخواهید زایمان را شروع کنید، ارگاسم (همراه با پروستاگلاندین موجود در اسپرم) ميتواند انقباضات رحمی را افزایش دهد (اگر نزدیک به زمان زایمان باشد). وقتی زن باردار در آستانه‌ی زایمان است، دهانه‌ی رحمش شروع به نرم شدن و باز شدن ميکند و پروستاگلاندین موجود در اسپرم ميتواند به جلو بردن این پروسه کمک کند. اما در بارداری‌های سالم و بدون مشکل، پروستاگلاندین باعث شروع زودهنگام پروسه‌ی زایمان نميشود.

   

  ضمنا رابطه جنسی در دوران بارداری فرصتی است برای ارتباط عمیق‌تر با همسرتان. شما مجبور نیستید طی بارداری رابطه جنسی برقرار کنید، مگر اینکــه خودتان هم بخواهید، اما اگر در رابطه‌ای هستید کــه دوست دارید صمیمیت و نزدیکی‌تان را نیز خفظ کنید پس حتما ميدانید کــه رابطه جنسی بخش بسیار مهمی از زندگی نرمال یک زوج است.

  رابطه جنسی در دوران بارداری و نکاتی که باید بدانید

  میل جنسی شما طی بارداری

  واضح است کــه هر زنی با زن دیگر فرق ميکند بنابراین هر بارداری نیز با بارداری دیگر متفاوت است. بعضی از خانمها ممکن است متوجه تغییراتی در میل جنسی‌شان طی بارداری شوند. اگر در سه ماهه اول بارداری‌تان ویار صبحگاهی دارید، پس ممکن است مثل زمان پیش از بارداری تمایل به رابطه جنسی نداشته باشید. اما با ورود به سه ماهه دوم بارداری و فروکش کردن علائم ویارتان، میل جنسی‌تان نیز تا حدود زیادی برخواهد گشت.

   

  حجم خون نیز طی بارداری در بدن‌تان بالاست کــه باعث ميشود جریان خون به سمت اندامهای تناسلی‌تان درست مانند سایر قسمتها، بیشتر شود. این اتفاق‌ها همراه با تغییرات هورمونی ميتوانند میل جنسی‌ و توانایی‌تان برای رسیدن به ارگاسم را در دوره‌ی بارداری افزایش دهند. اما باز هم یادآوری ميکنیم کــه هر زنی متفاوت است. برخی از خانمها به گفته‌ی خودشان، احساس جنسی خود را متفاوت با قبل از بارداری تجربه ميکنند و برای عده‌ای از زنان، رابطه جنسی در دوران بارداری، لذتبخش‌تر ميشود.

   

  خونریزی بعد از رابطه جنسی در دوران بارداری

  لکــه بینی یا خونریزی بعد از رابطه جنسی در دوره بارداری ميتواند روی بدهد. قابل درک است کــه این اتفاق ميتواند شما را بترساند اما لزوما زنگ خطر نیست. دهانه رحم شما طی این دوره بسیار حساس است و به هر حال در صورت مشاهده هر گونه خونریزی یا لکــه بینی باید به پزشک‌تان اطلاع دهید. اگر خونریزی کم بود (یعنی نیازی به استفاده از پد بهداشتی نداشتید) و بعد از یکی دو ساعت متوقف شد، احتمالا پزشک‌تان نیز خیال‌تان را راحت خواهد کرد کــه موردی برای نگرانی وجود ندارد.

  رابطه جنسی در دوران بارداری و نکاتی که باید بدانید

  اما اگر نیاز به استفاده از پد بهداشتی پیدا کردید و لازم شد هر ساعت یا زودتر تعویضش کنید، و یا لخته‌های خون بزرگتر از گیلاس دفع کردید، نیاز به بررسی اورژانسی دارید. فرقی نميکند چقدر خونریزی داشته‌اید، نباید تا زمانی کــه پزشک شما را ندیده مجددا رابطه جنسی برقرار کنید. فقط در این مورد است کــه خونریزی ميتواند ناشی از مشکلی جدی باشد.

   

  رابطه جنسی دردناک در دوره بارداری

  تا حدودی احساس درد و ناراحتی طبیعی است، اما اغلب ميتوانید از آن پیشگیری کنید. بارداری ميتواند شیب استخوان لگن را تغییر بدهد و عضلات‌تان ممکن است حساس‌تر شوند. بنابراین سعی کنید پوزیشن خود را تغییر دهید و پوزیشنی را انتخاب کنید کــه بتوانید عمق ورود آلت را کنترل کنید. اگر دردتان ادامه پیدا کرد یا مکررا آن را طی رابطه جنسی تجربه کردید، از مطرح کردن آن با پزشک‌تان خجالت نکشید.

   

  چند نکته

  خیلی مهم است کــه در مورد رابطه جنسی، مخصوصا طی بارداری، روراست و راحت باشید. نکات گفته شده را به خاطر بسپارید تا بیشترین لذت را از تجربیات‌تان در این دوران ببرید. اگر به هر دلیلی نميتوانید رابطه جنسی راحتی داشته باشید، لزومی ندارد حتما دخول صورت بگیرد. راههای لذتبخش دیگری با کمک همسرتان پیدا کنید.

   

  ممکن است احساس‌تان طی دوران بارداری تغییر کند، بنابراین از همسرتان بخواهید صبور و محتاط باشد و به احساس‌تان چه خوب و چه بد اهمیت بدهد. از مطرح کردن چیزی کــه دل‌تان ميخواهد نترسید و خجالت را کنار بگذارید.

   

  باور کنید کــه هنوز هم جذاب و زیبا هستید و تغییرات بدن‌تان را دوست داشته باشید. تغییرات زیبایی طی بارداری در بدن‌تان روی ميدهد کــه باید آنها را کشف کنید و لذت ببرید.

   

   

  مطالب بیشتر:

  پوزیشن های تصویری دخول در دوران بارداری +فیلم

  زنی کــه در حین بارداری رابطه جنسی داشت و دوباره حامله شد

   

   

 • مطالب پربازدید