دلیل ایجاد آفت در دهان و راه های درمان آفت

دلیل ایجاد آفت در دهان و راه های درمان آفت

دلیل ایجاد آفت در دهــان و راه های درمان آفت

همه ما بارها آفت های آزار دهنده دهــانی را تجربه کرده ایم، درد همراه با سوزش که غذا خوردن ما را همراه با درد مواجه می کند. آفت ها معمولا بعد از حداکثر 7 روز خود به خود درمان می شوند. اما برای کاهش درد و التهاب می توان از دارو استفاده نمود. دبــیر انجمن داروسـازان ایـران گفت: اکنون ژل‌هایی به صورت موضعی وجود دارند که میتوانند با ایجاد یک سطح پوشش بر روی آفت دهان تا حدود زیادی رونــد درمان آن را تسـریع کنند.سیـد مهدی سجادی، داروسـاز و دبـیر انجمن داروسازان ایران در خصوص علل بروز آفت دهان گفت: آفت در واقع اخـتلالی اسـت که در مخاط دهــان افراد ایجاد می‌شود و به صورت لکه‌های سفید رنگ خود را نشان می‌دهد.

 

این عــارضه بیشتر به سیستم ایمنی بیماران مرتبط است،به گزارش نیک شو، بنابراین برای درمان آفت در ابتدا باید سیستم ایمنی بدن تقویت شود که مصرف ویتامین‌هایی مثل ویتامین C می‌تواند موثر واقع شود.وی توضیح داد: معمولا آفت بعد از چند روز درمان می‌شود و نیازی به درمان ندارد. برای آفت دهــان اگر درمـانی صورت بگیرد معمولاً به دو منظور کاسـتن از درد و التـهاب و استرس و جلوگیری از اضافه شدن عفونت ثانویه خواهد بود.

 

سـجادی در پایان افزود: کنترل استرس نیز می‌تواند تاثیر بسزایی در پیشگیری از بروز این عارضه داشته باشد. در خصوص داروها باید گفت در حال حاضر ژلهایی به صورت موضعی موجود است که می‌تواند با ایجاد یک سطح پوشش بر روی آفت تا حد زیادی روند درمان آن را تسریع کنند. دوره آفت حدود یک هفته است و اغلب پس از آن بـدون درمان نیز بهبود میابد.

 

 

مطالب بیشتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.