بیوگرافی جیمی فالن مجری و کمدین آمریکایی

بیوگرافی جیمی فالن مجری و کمدین آمریکایی

بیوگرافی جیمی فالن Jimmy Fallon مجری و کمدین آمریکایی

جیمی فالن مجری تاک شو مشهور امریکایی اســت ، وی کمدین معروفی در سراسر جهان می باشد. جیمی فَلِن (متولد: ۱۹ سپتامبر ۱۹۷۴) مجری تلویزیون، کمدین، بازیگر، آهنگساز و تهیه‌کننده آمریکایی اســت.او در تلویزیون برای کارش در پخش زنده شنبه شب به عنوان عضوی از تیم بازیگران و هم چنین در برنامه گفتگوی شبانه برنامه امشب با اجرای جیمی فلن در نقش مجری شناخته شده‌اســت.او در بی ریج،بروکلین متولد و در ساگرتیز،نیویورک بزرگ شد.او با علاقه‌ای به کمدی و آهنگ در حین بزرگ شدن،در سن ٢١ سالگی به لس آنجلس رفت تا به دنبال فرصت‌هایی در زمینه ی اســتندآپ کمدی بگردد.

 

در سال ١٩٩٨، آرزوی زندگی اش برآورده و با وی قراردادی بسته شد تا به عنوان عضوی از تیم بازیگران به برنامه پخش زنده شنبه شب شبکــه ان بی سی ملحق شود. فلن به مدت ۶ سال بین سال‌های ١٩٩٨ و ٢٠٠٤ در پخش زنده شنبه شب باقی ماند و قسمت “آپدیت آخر هفته” را مشترکاً اجرا کرد و در این مدت به عنوان فرد مشهوری درآمد. او این مجموعه را ترک کرد تا به صنعت سینما بپیوندد و در فیلم‌هایی مانند تاکسی (٢٠٠٤) و تب اســتقرار (۲۰۰۵) بازی کرد.پس از حرفه ی سینمایی اش،در نقش مجری برنامه آخرشب با جیمی فلن شبکــه ان بی سی،در سال ٢٠٠٩ به تلویزیون بازگشت؛جایی کــه فلن مشهور به توجه اش بر موسیقی و بازی شد. او در سال ٢٠١٤ این برنامه را ترک کرد و به برنامه امشب پیوست تا به ششمین مجری دائمی این برنامه ی کــهنه کار تبدیل شود.

 

علاوه بر کارهای تلویزیونی اش،وی دو آلبوم کمدی و سه کتاب منتشر کرده‌اســت.

بیوگرافی جیمی فالن مجری و کمدین آمریکایی

مهمان برنامه ایمی آدامز

 

دوران ابتدایی

جیمی فلن متولد محله بروکلین در شهر نیویورک اســت. مادرش گلوریا و پدرش جیمز نام دارد. پدرش از سربازان جنگ ویتنام اســت و سابقه کار در شرکت آی‌بی‌ام را دارد. وی به همراه خانواده‌اش ساکن نیویورک بودند. مادربزرگش از طرف پدری از مهاجران آلمانی و از طرف مادری، از اجداد نروژی اســت.

 

در دوران کودکی، وی به همراه خواهر بزرگ‌ترش، گلوریا، بخش‌های «مناسب» برنامه پخش زنده شنبه شب را کــه والدینش برایشان ضبط کرده بود را تماشا می‌کرد. جیمی فلن به قدری مجذوب این برنامه شده بود کــه در زمان دانشجویی و در خوابگاه نقشهٔ ویژه برای مشاهده این برنامه تنظیم کرده بود. وی همچنین از سن ۱۳ سالگی شروع به نواختن گیتار کرد و در چند اجرای موسیقی و برنامه کمدی اجراهایی داشته‌اســت.

بیوگرافی جیمی فالن مجری و کمدین آمریکایی

مهمان برنامه بیل گیتس

 

تحصیلات

جیمی فلن دوران مدرسه ابتدایی خود را در مدرسه‌ای کاتولیک به نام «سن ماری آف د اسنو» گذراند. بعدها در سال ۱۹۹۲ هم از دبیرستان فارغ‌التحصیل شد. وی سپس به کالج سن رز (در نیویورک) رفته و مشغول به تحصیل در رشته علوم کامپیوتر می‌شود کــه چندی بعد رشته خود را به «ارتباطات» تغییر می‌دهد. خود جیمی فلن سخت بودن رشته علوم کامپیوتر (و دروس محاسباتی آن) را دلیل ترک تحصیل از این رشته عنوان می‌کند. فلن در ۹ می ۲۰۰۹ موفق به اخذ مدرک کارشناسی خود در رشته ارتباطات می‌شود. در هنگام اعطای این مدرک، وی مدرکی افتخاری هم دریافت می‌کند.

 

جیمی فلن به غیر از اجراهای تلویزیونی، سابقهٔ اجرای مراسم جوایز امی پرایم تایم در سال ۲۰۱۰ را دارد. وی هفتاد و چهارمین مراسم گلدن گلوب (۲۰۱۷) را نیز به عنوان مجری اصلی اجرا کرده‌اســت.

بیوگرافی جیمی فالن مجری و کمدین آمریکایی

برنامه امشب با اجرای جیمی فلن

در سوم آوریل ٢٠١٣،پس از دوره‌ای حدس و گمان،شبکــه ان بی سی رسماً اعلام کرد کــه فلن،متعاقب با المپیک زمستانی ٢٠١٤،به عنوان ششمین مجری دائمی برنامهی امشب جانشین جی لنو خواهد شد. فلن و لنو پارودی آهنگ “امشب” از برنامه امشب را با هم خواندند.شروع برنامه امشب فلن در ١٧ فوریه ٢٠١٤ در شبکــه ان بی سی،١١.٣ میلیون بیننده را به همراه داشت.

بیوگرافی جیمی فالن مجری و کمدین آمریکایی

مهمان برنامه سلنا گومز

 

زندگی شخصی

فلن در ۲۲ دسامبر ۲۰۰۷ با تهیه‌کننده آمریکایی نانسی جوونن ازدواج کرده‌اســت. همسر وی یکی از مالکان شرکت فلاور فیلمز اســت کــه در زمینه تولید فیلم فعالیت می‌کند. این زوج صاحب دو فرزند، یکی متولد سال ۲۰۱۳ و دیگری متولد سال ۲۰۱۴ هستند. هردو فرزند آن‌ها به روش رحم اجاره‌ای متولد شدند.جیمی فلن خود را یک مسیحی کاتولیک دانسته و در دوران کودکی تمایل زیادی برای کشیش شدن داشت.وی همچنین مالک سگی گلدن رتریور به نام «گری فریک» اســت کــه یک‌بار در برنامه آخرشب با جیمی فلن حضور داشت.

بیوگرافی جیمی فالن مجری و کمدین آمریکایی

در ۲۶ ژوئن ۲۰۱۵، فلن دچار سانحهٔ کنده شدن حلقه از انگشت شد. وی در ابتدا روی قالیچهٔ آشپزخانه‌اش لغزید و در حال افتادن بود کــه انگشترش به لبهٔ بالایی پیشخوان گیر کرد و انگشت‌اش تقریباً پاره شد. پس از مراجعه به اورژانس، به نزد جراح فرستاده شد کــه عمل جراحی سرپایی و ۶ ساعته‌ای را روی انگشت وی به انجام رساند. فلن پس از ده روز ماندن در بخش مراقبت‌های ویژه، به خانه بازگشت. چندین ماه انگشت او بی‌حس و نسبتاً بی تحرک بود تا جایی کــه فلن اعلام کرد به یک جراحی دیگر نیاز دارد. او در مراسم جایزه امی، با انگشتی بدون بانداژ ظاهر شد و در نهایت با انجام فیزیوتراپی، صدمهٔ وارد شده به انگشت‌اش را بر طرف کرد. پس از چندین هفته پخش نشدن برنامه امشب، در سیزدهم جولای به برنامه برگشت و از زحمات کادر پزشکی و پرستاران اورژانس تقدیر کرد. همچنین دربارهٔ قالیچهٔ بافتهٔ آشپزخانه کــه مورد علاقهٔ همسرش بود و نزدیک بود به قیمت از دست دادن انگشتش تمام شود گفت: «تحمل صبر کردن برای موقعی کــه آتشش می‌زنم را ندارم.»

بیوگرافی جیمی فالن مجری و کمدین آمریکایی

بیوگرافی جیمی فالن مجری و کمدین آمریکایی

مهمان برنامه برادران جوناس

بیوگرافی جیمی فالن مجری و کمدین آمریکایی

 

 

نظرات بسته شده است.