پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • مطالب خواندنی و جالب
 • تعبیر خواب
 • دنیای خودرو
 • آرایش و زیبایی
 • اخبار
 • اشتباهات مهلک خانم ها که زندگی را به طلاق می کشاند

  مجموعه : مشاوره خانواده

  اشتباهات مهلک خانم ها که زندگی را به طلاق می کشاند

  اشتباهات مهلک خانم ها که زندگی را به طلاق می کشاند

  طلاق ممکن اســت در اثر مواد زیادی رخ دهد گاهی مقصر دو طرف هستند یا فقط یکی از زوجین باعث ایجاد طلاق می شود. در بعضی از موارد خانم ها عادت هایی دارند که باعث ایجاد طلاق می شود. بهتر اســت خانم هایی که عادت ناپسند دارند این عادت ها را ترک کنند .طلاق ميتواند به دلایل بسیار زیادی روی بدهد و هر زوجی با زوج دیگر فرق ميکند.

   

  در بیشتر موارد، به جدایی کشیده شدن یک پیوند زناشویی تا حدودی «تقصیر» هر دو طرف اســت. هم شما و هم همسرتان به یک اندازه ممکن اســت اشتباهاتی کنید که رابطه‌تان را به جدایی بکشاند، اما گاهی یکی از طرفین نسبت به دیگری، لطمه‌های جدی‌تری به رابطه وارد ميکند که حتی ممکن اســت خودش هم نداند.

   

  زن‌ها و مرد‌ها به شیوه‌های متفاوتی به زندگی مشترک خود آسیب ميزنند و هر چند هر رابطه‌ای منحصربفرد اســت، اما برخی از رفتار‌های اشتباه در میان زنان یا مردان بیشتر دیده ميشوند.در مورد خانم‌ها یک سری از اشتباهات متداول وجود دارد که ميتواند سبب دور شدن از همسر، آسیب به کیفیت رابطه و در نهایت جدایی شود. برای اینکه رابطه زناشویی‌تان را سالم و شاد نگه دارید، مهم اســت که نسبت به این رفتار‌های اشتباه آگاه باشید.

   

  تحقیر و سرزنش

  اشتباهات مهلک خانم ها که زندگی را به طلاق می کشاند

  بعضی از خانم‌ها عادت دارند همسر خود را مدام سرزنش کنند، تصمیم‌های او را به باد انتقاد بگیرند و جوری رفتار کنند که او نسبت به خودش احساس بدی پیدا کند و خود را ناتوان ببیند.این رفتار به اعتماد بنفس مرد آسیب جدی زده و سبب خشم و نارضایتی عمیق ميشود.

   

  ضعف اعتماد بنفس تبدیل به یک سیکل معیوب ميشود؛ مرد به دلیل نداشتن اعتماد بنفس مرتکب اشتباهات بیشتری ميشود و زن هم بیشتر از او انتقاد ميکند و این چرخه همچنان ادامه دارد. مرد خودآگاه یا ناخودآگاه از زن فاصله ميگیرد تا از خودش دفاع کرده باشد.مسئله‌ی اعتماد بنفس مخصوصا برای مردان موضوع بسیار جدی و مهمی اســت.

  اشتباهات مهلک خانم ها که زندگی را به طلاق می کشاند

  اگر از همسرتان در مورد کار و حرفه‌اش، کمک‌هایش در امور خانه، تعاملاتش با بچه‌ها و … مدام ایراد بگیرید، او ممکن اســت با کنار کشیدن و کمتر تلاش کردن واکنش نشان بدهد، زیرا احساس ميکند هیچ کدام از تلاش‌هایش کافی و مفید نیستند.مرد‌ها نیاز به تشویق و تائید دارند تا بدانند که برای خانواده‌ی خود مفیدند و بدین ترتیب مورد احترام قرار ميگیرند.

   

  زیر سوال بردن توانایی‌های یک مرد و تضعیف او به احساسی که نسبت به خودش و به عنوان یک همسر دارد آسیب جدی ميزند. البته توصیه نميکنیم که انتقاد سازنده نکنید، اما باید بدانید حد و مرز این انتقاد تا کجاســت و به چه شیوه‌ای باید ارائه شود. یک زن غرغرو و ایرادگیر برای هیچ مردی جذابیت ندارد.

   

  همیشه در اولویت قرار دادن بچه‌ها

  اشتباهات مهلک خانم ها که زندگی را به طلاق می کشاند

  رسیدگی به بچه‌ها بسیار مهم اســت و برای مادر‌ها این حس قوی به طور طبیعی وجود دارد که از فرزندان خود به شدت مراقبت کنند و آن‌ها را به هر چیز و هر کس دیگری ترجیح بدهند. شما به عنوان یک مادر قرار نیست فرزندان خود را نادیده بگیرید، اما برای یک مرد، داشتن زنی که تمام توجه و تمرکزش معطوف بچه‌هاســت ميتواند بسیار ناراحت کننده باشد و فاصله‌ی عمیقی بین زن و شوهر ایجاد کند.

   

  وقتی نقش «مادری» به طور کل بر نقش «همسری» سایه مياندازد، رابطه آسیب جدی ميبیند. وقتی تمام آخر هفته‌ها فقط برای بچه‌ها برنامه ریزی شده، باکیفیت‌ترین اوقات فقط متعلق به بچه‌هاســت و گفتگوی زن و مرد هم فقط در مورد بچه‌هاســت و هیچ دونفره‌ای وجود ندارد، مرد احساس تردید و نارضایتی ميکند.

   

  اگر همسر شما هیچ جایگاهی در لیست اولویت‌های‌تان ندارد، عشق و محبتی که باید بین پدر و مادر باشد تا بچه‌ها نیز از آن بهره ببرند از بین خواهد رفت. هر چه شما ارتباط عمیق‌تر و صمیميتری با هم داشته باشید و با هم متحدتر باشید، در پرورش فرزندان خود موفق‌تر خواهید بود. بدون تردید بچه‌ها مهم‌اند، اما اجازه ندهید نیاز‌ها و خواســته‌های آن‌ها همیشه به نیاز‌های رابطه‌ی زناشویی‌تان ارجحیت داشته باشد.

   

  بحث و مشاجره‌های آزاردهنده

  اشتباهات مهلک خانم ها که زندگی را به طلاق می کشاند

  اختلاف نظر طبیعی اســت و در هر رابطه‌ای وجود دارد و نميتوان از آن فرار کرد، اما اینکه چگونه آن را پیش ميبرید و کنترل ميکنید بسیار مهم اســت و تفاوت زیادی در کیفیت رابطه‌تان ایجاد ميکند.البته به شیوه‌ای نادرست بحث کردن اشتباهی اســت که هم زن و هم مرد ميتوانند آن را مرتکب شوند،

   

  اما به نظر ميرسد رفتار نادرستی اســت که بیشتر خانم‌ها آن را در پیش ميگیرند تا آقایان. یکی از بدترین راه‌های بحث و بگومگو کردن این اســت که سعی کنید چند موضوع را به طور همزمان مطرح کرده و پیش بکشید.برخی از افراد به جای اینکه در یک زمان تنها به یک مسئله بپردازند، از مشاجره به عنوان فرصتی برای پیش کشیدن تمام نقاط ضعف و کاســتی‌های طرف مقابل اســتفاده ميکنند.

   

  آن‌ها تمام اشتباهات گذشته‌ی طرف مقابل را دوباره زنده ميکنند و برای چندمین بار به تجزیه و تحلیل و سرزنش ميپردازند.همه‌ی این رفتار‌ها غیرمنصفانه اســت و منجر به حل مسئله و رفع تنش نخواهد شد. چنین رفتار‌هایی ميتواند باعث شود موضوع به حاشیه برود،

   

  به شخصیت طرف مقابل توهین شود و او احساس بی‌دفاع بودن کند. شما باید تمام تلاش‌تان را بکنید تا بااحترام و هوشمندانه فقط روی یک مسئله تمرکز کنید و قصدتان حل مشکل باشد نه صاف کردن حساب‌های قبلی و آزار دادن همسرتان!

   

  حد و حدود قائل نشدن در رابطه با والدین‌

  این اشتباه نیز هم مربوط به زنان اســت و هم مربوط به مردان، اما به نظر ميرسد مرد‌ها از این بابت بیشتر شاکی‌اند! مشکل از آنجا ناشی ميشود که هیچ حد و مرزی بین پدر و مادر‌های و فرزندان‌شان که حالا بزرگسال و خودشان پدر یا مادرند وجود ندارد، مثلا دخالت در تصمیم‌گیری‌ها، توصیه‌های نابجا و اصرار به کمک کردن زمانی که درخواســت کمک مطرح نشده اســت.

   

  برای بیشتر مرد‌ها ناراحت کننده اســت که همسرشان برای حل مشکل یا مشورت گرفتن مدام سراغ خانواده‌اش برود. شما به عنوان یک زن و یک همسر باید بتوانید محدوده‌های رابطه با والدین‌تان را مشخص کنید و همیشه پایبند به این اصول بمانید.چه زن و چه مرد باید به خاطر داشته باشند که رفتار‌های بد و اشتباه ميتوانند میان همسران فاصله ایجاد کنند، به رابطه آسیب بزنند و طلاق را نزدیک و نزدیک‌تر کنند.

   

  مطالب بیشتر:

  دلایل محکم برای طلاق در زندگی مشترک

  مروری بر طلاق و جدایی های زوج های بازیگر ایرانی

  خیانت ،دلیل ۸۰ درصد طلاق زوج های تهرانی

  چرا ازدواج های کنونی زود به بن بست طلاق می رسند؟

   

   

 • مطالب پربازدید