پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • زناشویی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • دنیای سینما و موسیقی+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • فیلم و کلیپ+
 • مطالب خواندنی و جالب
 • دنیای مد و فشن
 • زناشویی
 • آرایش و زیبایی
 • اخبار
 • آیا با خود ارضایی بکارت دخترها آسیب می بیند؟

  مجموعه : دانستنی های جنسی

  آیا با خود ارضایی بکارت دخترها آسیب می بیند؟

  آیا با خود ارضایی بکارت دخترها آسیب مي بیند؟

  خود ارضایی کاری اســت که بسیاری از دخترهای جوان ممکن اســت به آن اقدام کنند و برخی دیگر هستند که به طور مداوم این کار را انجام مي دهند. امروز نگاهی مفصل داریم به انواع خود ارضایی در ميان دختران و عوارض آن و این که آیا با این کار بکارت آسیب مي بیند یا خیر.

   

  سوال: من خودارضایی ميکنم، پرده بکارتم آسیب دیده؟

  من یک سال خود ارضایی داشتم البته نه بصورت دائمي ولی الان احساس مي کنم دهانه واژنم خیلی بیشتر از سال قبل باز شده البته فقط مالشی بود فکر مي کنید پرده بکارتم اسیب دیده؟ خیلی مي ترسم تورو خدا زودتر جواب بدین تا حالا خون ریزی هم نداشتم.

   

  پاسخ دکتر نوشین نظری، متخصص زنان و زایمان:

  دوست عزیز در این رابطه بدون معاینه هیچ اظهار نظری نمي توان کرد. برای بررسی دقیق به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید.

   

  مي بینید که هیچ چیز دقیقا نمي تواند مشخص کند که آیا با خودارضایی بکارت پاره مي شود یا نه. در ادامه توضیحات بیشتری با هم مي خوانیم.

  آیا با خود ارضایی بکارت دخترها آسیب می بیند؟

  خود ارضایی در ميان دختران جوان و باکره رواج دارد

   

  یکی از دلایل مهم خودارضایی در زنان این اســت که رابطه جنسی در این زوج مختص برطرف کردن نیازهای جنسی مرد مي‌باشد.
  خودارضایی زنان متاهل امروزه در برخی از زوجین دیده مي شود علت خودارضایی زنان متاهل بسیار واضح و روشن اســت و آن عدم ارگاسم در رابطه جنسی با همسر اســت روش های خودارضایی در زنان که در دین مبین اسلام گناه کبیره محسوب مي شود در ادامه ذکر شده اســت و عوارض خودارضایی در زنان متاهل و دیگران بسیار اســت.

   

  روشهای خودارضایی در زنان

  در حالت کلی، در علم پزشکی، خودارضایی در زنان به دوگونه جود دارد:

  خودارضایی زنان نوع Fonic (ابتدایی)

  خودارضایی زنان نوع Metic (پیشرفته)

   

  Fonic:

  در این روش، که عموماً در دختران رایج‌تر از زنان اســت، فرد از طریق تحریک خارجی پایانه های عصبی موجود در اندام جنسی خود، به حالت انزال رسیده و Sewomen از کیسه های Comflector (کیسه های حاوی ترشحات غدد جنسی) خارج مي‌گردد.

   

  Metic:

  این روش دقیقاً نقطه‌ی عکس روش قبل مي‌باشد و در این روش، فرد از طریق تحریک داخلی، پایانه‌های عصبی ناحیه‌ی تناسلی را به واکنش واداشته و به حالت ارگاسم مي رسد.متخصصان علم پزشکی معتقدند که هر دو روش (فنیک و متیک) برای سلامت جسم و روان زن، مضر و زیانبار هستند و از هر دو روش باید اجتناب نمود، ولی در مجموع، خودارضایی فنیک زیانبارتر از متیک اســت.

  آیا با خود ارضایی بکارت دخترها آسیب می بیند؟

  خود ارضایی در ميان زنان متاهل هم دیده مي شود

   

  علت خودارضایی در زنان

  یکی از دلایل مهم خودارضایی در زنان این اســت که رابطه جنسی در این زوج مختص برطرف کردن نیازهای جنسی مرد مي‌باشد. اکثر مردان ظرف دو دقیقه رابطه واژینال دچار انزال مي‌شوند، در صورتی‌که زنان برای رسیدن به ارگاسم نیاز به ۱۵-۱۰ دقیقه تحریک جنسی با کیفیت مناسب دارند، بنابراین اگر یک زوج اطلاع کافی از نحوه ارضاء جنسی در زن نداشته باشد، زن ممکن اســت جهت برطرف کردن نیازهای جنسی خود، اقدام به خودارضایی نماید.

   

  از دلایل روی آوری خودارضایی در زنان متاهل این اســت که زن‌ها از طریق خودارضایی به‌راحتی مي‌توانند تا حد قابل درکی از شدت، عدم تطبیق، نا‌منظم بودن و‌ فشار دوران عادت‌ماهانه‌ی خود بکاهند. تا حد قابل درکی مي‌توانند وضعیت مناسبی‌ را برای خود ایجاد کنند و‌ از تنش مربوطه بکاهند.

   

  تعداد قابل ملاحظه از زنانی که خودارضایی مي‌کنند هیچگونه لذت جنسی از آن نمي‌برند، بلکه معتقد هستند که خودارضایی در زنان سبب بهبود اســترس و روحیات آنها مي‌شود. ولی آن‌ها باید بدانند که خودارضایی در زنان عواقب به مراتب ناگوارتری نسبت به دلایل واهی خود برای خودارضایی در زنان دارد.

  آیا با خود ارضایی بکارت دخترها آسیب می بیند؟

  خودارضایی در ميان دختران سوالی را در ذهن آن ها بوجود مي آورد و آن آسیب دیدن بکارت اســت

   

  عوارض جسمي خودارضایی در زنان

  عادت به اســتمناء فنیک و تکرار آن در یک زن (۱۵ تا ۳۵ سال) پس از مدتی، وی را دچار نوعی بیماری روحی بنام ” Odipaction ” خواهد نمود که نوعی ناتوانی جنسی شدید و غیرقابل درمان اســت. در نوع این بیماری، فرد توانایی انزال از طریق سکس واژینال را از دست داده و از طریق آميزش و نزدیکی، به هیچ وجه به ارگاسم نرسیده و به شدت از عمل آميزش اجتناب مي‌ورزد.

   

  در حالت انجام خودارضایی در زنان متیک، چنانچه فرد، پرده بکارت داشته باشد، با ورود جسم خارجی به واژن احتمال پارگی و آسیب دیدگی پرده بکارت به‌شدت بالا مي‌رود. اینگونه افراد عموماً در زندگی مشترک، در ارضای همسر خود دچار مشکل شده و توانایی جنسی خود را از دست مي دهند، چرا که از سکس واژینال و متعارف، به هیچ عنوان لذت نبرده و به ارگاسم نمي رسند و به همين جهت به شدت از آن اجتناب مي‌کنند.

   

  به این دلیل که زنان همانند مردان در معرض تحریکات فیزیکی حاد نیستند و درصد تحریک پذیری دیداری و شنیداری و حتی لمسی کمتری نسبت به مردان دارند و عموماً از طریق نوازشهای پوستی و حسی و تحریکات عاطفی، دچار تحریکات جنسی مي‌گردند توصیه مي‌شود که برای جلوگیری از عارضه ی اســتمناء، حدالامکان باید خود را کمتر در معرض تحریکات پوستی و انگیختگی‌های عاطفی قرار دهند و به عبارت بهتر، اجازه ندهند که این اعمال باعث افزایش هیجانات جنسی آن‌ها گردد.

  آیا با خود ارضایی بکارت دخترها آسیب می بیند؟

  خودارضایی در زنان چطور انجام ميشود

  از عوارض خودارضایی در زنان مي‌توان به این مورد اشاره کرد که زن صرفاً از نظر جنسی ارضا مي‌شود و سایر حواس مثل لامسه و غیره همچنان تشنه مي‌باشند. به همين دلیل خودارضایی در زنان مانند یک رابطه واقعی ارضا نمي‌کند و حالت آرامش روحی بعد از رابطه واقعی را القا نمي‌کند. پس افراط در آن مي‌تواند باعث بهم ریختگی توازن طبیعی بدن گردد.

   

  خودارضایی در زنان را آدم ضعیف النفسی مي‌یابد و تا حدودی خود را مریض و متفاوت از دیگران احساس مي‌کند. پس از خودارضایی زنان بارها به خود قول مي‌دهد که دیگر این کار را نکند ولی مجدداً تکرار مي‌گردد! این امر باعث مي‌شود که فرد فکر کند اراده نداشته و خود را ضعیف احساس کند. بعضی افراد بعد از خودارضایی در زنان بستگی به نوع تربیت و اخلاقیات خود دچار عذاب وجدان نیز مي‌گردند.

   

  همواره دین اسلام افراد را به ترک این عمل حرام توصیه کرده اســت. چه مردان و چه زنان مي‌توانند با تقویت اراده خود و دوری از اعمال تحریک آميز به این اقدام انحراف جنسی خود پایان دهند. با مشاوره از پزشکان متخصص مي‌توانند در مورد روابط جنسی بهتر با همسر خود مشورت گرفته تا به اوج لذت جنسی (ارگاسم) خود برسند. با رسیدن به این مرحله به طور خودکار از رفتن به سراغ خودارضایی در زنان پرهیز خواهند کرد. هميشه به عواقب جسمي و روحی آن فکر کنند تا بتوانند راحت‌تر در ترک این پدیده پیش بروند.

   

  راه های ترک خود ارضایی زنان

  به‌طور کلی به تحریک آلت تناسلی توسط خود فرد برای تخلیه هیجان جنسی خودارضایی گویند. اکثر زنان در سنین ۱۳ تا ۲۰ سالگی برای اولین بار اقدام به خودارضایی مي‌کنند. البته برای خودارضایی مرز سنی خاصی وجود ندارد. خانم‌ها ممکن اســت در دهه ۸۰ زندگی نیز خودارضایی داشته باشند. خودارضایی هميشه در خانم‌های مجرد دیده نمي‌شود، وقتی همسر در دسترس نباشد و یا اظهار خستگی نماید، ممکن اســت یک خانم نیازهای جنسی خود را با خودارضایی برطرف نماید.

   

  یکی از دلایل مهم خودارضایی در زنان عدم رسیدن به ارضاء جنسی یا ارگاسم در یک رابطه جنسی طبیعی اســت. اســتمناء به معنای فراهم آوردن شرایط مصنوعی و غیرواقعی جنسی جهت خروج مواد ویتامينی و کربوهیدراتی انباشته شده در اندام تناسلی ست. این مواد ویتامينی و کربوهیدراتی، در مردان Semen (منی) و در زنان Sewomen نام دارد. برخی خانم‌ها مثل مردان حداقل یک بار خودارضایی (Masturbation) را در طول زندگی تجربه کرده‌اند. اینکه از نظر علمي چه ميزان از خودارضائی طبیعی و چه ميزان آن غیر طبیعی اســت، هنوز مشخص نشده اســت. ميزان شیوع خودارضایی ميان زنان بصورت دقیق مشخص نیست و در نقاط مختلف دنیا متفاوت اســت. اما قبل از بررسی پدیده خودارضایی بایستی بدانیم ارگاسم یا همان رسیدن به اوج لذت جنسی در زنان به چه صورت اســت.

   

  عوامل موثر در خودارضایی زنان

  ارگاسم یعنی بدن از لحاظ احساسی و بدنی به اوج فعالیت مي‌رسد. البته در متون تخصصی ارگاسم به این صورت تعریف مي شود: انقباض شدید ماهیچه‌ای در طی رابطه جنسی که به همراه تغییر در برخی علایم بدنی مانند تغییر در ضربان قلب، تغییر در فشار خون و تغییر در عمق و نرخ تنفس مي‌باشد. ارگاسم در زنان به دونوع تقسیم بندی مي‌شود.

   

  ارگاسم کلیتوریس در زنان

  کلیتوریس که در قسمت بیرونی دستگاه تناسلی زن قرار دارد. از این رو تحریک این نقطه به یکی از انواع ارگاسم یعنی ارگاسم کلیتوریس منجر مي شود. اگر عمل تحریک مستقیما از این نقطه از اندام جنسی زن شروع شود سبب مي‌شود تا او حداقل احساس لذت ارگاسم کلیتوریس را تجربه کند.

  آیا با خود ارضایی بکارت دخترها آسیب می بیند؟

  ارگاسم واژینال در زنان

  اگرچه هنوز بر سر وجود G point (نقطه حساس درون واژن زنان که با تحریک آن به اوج لذت جنسی مي رسند) بحث وجود دارد اما ۳۰ درصد از زنان مدعی هستند که تنها در اثر دخول آلت تناسلی مرد در واژن و تحریک شدن این نقطه، ارگاسم های شدیدی را تجربه مي کنند.با دانستن این مسئله که زنان با چه حالت‌هایی و در چه زمان‌هایی به اوج لذت جنسی (ارگاسم) خواهند رسید بررسی دلایل خودارضایی در زنان را بیش از پیش آشکار مي‌کند.

   

  خودارضایی زنان چه عوارضی دارد

  خودارضایی در زنان عمل بسیار منفی و ناپسندی اســت که باید خانمهای جوان دست از خودارضایی بکشند عوارض و عواقب خودارضایی در زنان بر هیچ کس پوشیده نیست و همه مي دانند روش های خودارضایی در زنان باعث نابودی فرد مي شود.

   

  وقتی زنان متاهل خود ارضایی مي کنند

  خودارضایی یک عادت اســت که برخی زنان و مردان دچار آن مي شوند و ممکن اســت حتی بعد از ازدواج نیز این عادت را ادامه دهند.
  خودارضایی یک عادت اســت که برخی زنان و مردان دچار آن مي شوند و ممکن اســت حتی بعد از ازدواج نیز این عادت را ادامه دهند، این مقاله شما را با علت های خودارضایی در زنان متاهل و روش درمان آن بیشتر آشنا مي کند.

   

  عادت خودارضایی :

  خودارضایی وقتی اتفاق مي افتد که شخصی خودش را توسط عکس و فیلم به صورت مجازی تحریک کرده و به انجام سکس خیالی در ذهن بپردازد . یکی از مشکلات فراگیر در ایران به دلیل عدم دسترسی به جنس مخالف ، پدیده خودارضایی در دختران و پسران مي باشد . این عمل در زنان ۲۰ درصد بیشتر از آقایان رخ مي دهد اما عوارض منفی و ضررهای وارده بر جسم و روان مردان تا ۵۰ درصد بیشتر از زنان اســت . به دلیل سهولت انجام خودارضایی احتمال اعتیاد پیدا کردن به این کار بسیار زیاد و ترک آن بسیار سخت مي باشد . هر گونه خارج شدن منی و انزال از آلت مردانه با خودارضایی باعث مي شود انرژی بسیار زیادی به هدر رفته و موجب خستگی مفرط و احساس خواب آلودگی ، بی حوصلگی و عدم تمرکز ذهن گردد .

   

  زنان متاهل چرا خودارضایی مي کنند :

  یکی از مهمترین دلایل خودارضائی در خانم های متاهل این اســت که رابطه جنسی در این زوج مختص برطرف کردن نیازهای جنسی مرد مي باشد.یکی دیگر از علت های مهم خودارضایی در خانمها رها شدن خانم در رابطه جنسی قبل از رسیدن به ارگاسم اســت.
  یکی دیگر از دلایل تداوم به خودارضایی در خانمها این اســت که در بعضی موارد خانمها برطرف شدن و یا تخفیف بعضی از مشکلات خود را به عمل خودارضایی نسبت مي دهند، مثلا مي گویند که خودارضایی سردرد ميگرنی آنها را تسکین یا کاهش مي دهد.

   

  ميزان شیوع خودارضایی در ميان زنان و مردان متاهل :

  خودارضایی در زنان به شدت مردان نیست.تماشای فیلم پورن را مانند فیلم‌های ژانر وحشت بیمارگونه مي‌دانیم و به همه توصیه مي‌کنیم سراغ آن‌ها نروند. به خصوص کلیپ‌های پورنو که در حال حاضر در تلگرام رد و بدل مي‌شود یا کانال‌هایی که اطلاعات جنسی بیش از اندازه صریح و آشکار را بیان مي‌کنند. این موارد باعث زیادشدن تحریکات شده اســت. عمل خودارضایی بیشتر در افراد مجرد انجام مي‌شود، اما متأسفانه در حال حاضر بیماری اعتیاد به خودارضایی با فیلم‌های پورنو، به‌عنوان انحراف جنسی در مردان متأهل مطرح اســت که منجر به طلاق هم مي‌شود.

   

  علت های خودارضایی در زنان متاهل :
  عدم شناخت مرد نسبت به نقاط حساس بدن زن

  یکی دیگر از علل ناکامي زن در آميزش ، عدم شناخت درست مرد به آناتومي بدن زن و آشنایی با نقاط حساس بدن زن هست که علیرغم اینکه مرد تصور دارد به نحو احسن کارش را انجام ميدهد ولی در حقیقت زن لذتی از کارهای انجام شده نميبرد. لذا ترجیح ميدهد خود ارضایی کند.با آناتومي و شیوه های تحریک آشنا شوید و راجع به آن از همسرتان بپرسید

   

  عجله مرد برای رسیدن به مراحل پایان رابطه جنسی :

  زنان به زمان بیشتری برای پر شدن نیاز دارن تا بتوانند تخلیه شوند زنان عاشق وقت اضافه در معاشقه و ملاعبه هستند این وقت را جدی بگیرید.

   

  عدم تحریک صحیح جنسی:

  برخی زمان ها مرد با انجام تکنیک خاصی تصور ميکند بهترین لذت را به زن ميدهد اما یک شیوه تحریک در همه، یکسان نتیجه نميدهد حتی یک شیوه بعد از چند بار تکرار خاصیت هميشگی را ندارد تنوع و خلاقیت نیاز زنان هم هست
  پس به انواع روش صحیح تحریک جنسی و تحریک فکر کنید و امتحانشان کنید.

   

  عوارض خودارضایی زنان متاهل :

  وقتی شخص فردی را در ذهن خود مجسم مي کنید و عمل رابطه جنسی را با او بازسازی مي نمایید به مغزتان یک دستور مجازی مي دهید . در این حال مغز هم به اندام ها دستور مجازی داده و بلافاصله حرکت خون به اندام های قابل تحریک فرد زیاد مي شود و در انتها که فرد به ارضای جنسی مي رسد ، انرژی زیادی را به واسطه یک حرکت مجازی به هدر داده اســت . این عادت باعث مي شود مغز برای ارضای جنسی به این وضعیت عادت پیدا کرده و در نتیجه زن یا مرد متاهل در برقراری رابطه جنسی دچار مشکل خواهد شد .

   

  کم حوصلگی ، عدم تمرکز ، خواب آلودگی و خستگی مفرط ، احساس ضعف در بدن و کوفتگی ، عدم لذت بردن از رابطه جنسی واقعی و درد در ناحیه زیر دل بالای دستگاه تناسلی .

   

  راه درمان خودارضایی در زنان متاهل :

  خود ارضایی در افراد متاهل گاه منجر به کاهش روابط زناشویی با همسر و نارضایتی وی از زندگی زناشویی مي شود که دراینصورت به این افراد توصیه مي شود این عمل را نخست در حضور همسر خود انجام دهند و در گام بعدی اجازه دهند همسرشان این کار را برایشان انجام دهد تا آرام آرام یاد بگیرند که توسط همسر خود ارضاء شوند و دیگر به خودارضایی روی نیاورند به افرادی که به این عمل عادت کرده اند پیشنهاد مي کنیم جدول هفتگی تنظیم کنند و به عنوان مثال اگر هفته ای ۳ بار مرتکب این عمل مي شود با خود قراری بگذارند که در هفته بعد این عمل را به ۲ بار در هفته کاهش دهند وبه همين ترتیب آن را به صفر برسانند

   

  و اگر احیانا در روند کار موفق نبودند و عود وجود داشت بدون احساس شکست و ناتوانی در ترک خودارضایی تلاش دوباره ای را آغاز کنند و بدانند که با توکل به خدا مي توانند موفق باشند. ضمن این که هرگونه نگرانی درباره گذشته و این که این کاری که قبلا انجام داده اند اکنون یا در آینده ممکن اســت به توانایی جنسی و باروری آنان لطمه زده باشد بی مورد اســت .

   

  مطالب بیشتر:

  آیا خود ارضایی برای دختران جوان ضرر بدنی دارد؟

  به تاخیر انداختن ارضا شدن آقایان حین رابطه جنسی

  نشانه های ارضا شدن زنان و آموزش پوزیشن های داغ

   

   

 • مطالب پربازدید