پورتال اینترنتی سرگرمی، تفریحی، عکس، پزشکی، اس ام اس، آشپزی، نیک شو
 • صفحه نخست+
 • اخبار+
 • آرایش و زیبایی+
 • آشپزی+
 • اس ام اس+
 • سرگرمی و تفریحی+
 • دنیای مد و فشن+
 • رپرتاژ آگهی+
 • پزشکی و سلامتی+
 • کامپیوتر,اینترنت و موبایل+
 • زندگی بهتر+
 • مطالب گوناگون+
 • دنیای عکس+
 • مطالب جالب علمی+
 • گردشگری+
 • دین و مذهب+
 • دنیای خودرو+
 • تبلیغات
 • مطالب خواندنی و جالب
 • تعبیر خواب
 • دنیای خودرو
 • آرایش و زیبایی
 • اخبار
 • آرایش بدن را چطور انجام دهید که جذاب ترین باشیم؟

  مجموعه : آرایش صورت و زیبایی

  آرایش بدن را چطور انجام دهید که جذاب ترین باشیم؟

  آرایش بدن را چطور انجام دهید کـــه جذاب ترین باشیم؟

  آرایش فقط مربوط به صورت نمی شود بلکـــه باید بدنتان هم همیشه جذاب و زیبا باشد ، آیا شما برای زیبایی بدنتان کاری انجام می دهید؟ در ادامه بهترین روش های آرایش بدن را به شما خواهیم گفت. آیا سلبریتی‌ها و مدل‌های معروف به صورت طبیعی این پوست درخشان، شفاف و یک‌دست را در تمام بدن خود دارند؟ آرایش بدن چگونه اســت؟ آرایش کردن بدن چه مراحلی دارد؟ آرایش بدن چیست؟!

   

  با نزدیک شدن بهار و تغییر مدل لباس‌ها، شاید شما نیز تصمیم داشته باشید کـــه به بدنتان اجازه بدهید بعد از فصلی سرد و پوشیده از لباس‌های پشمی، اندکی هوای تازه بخورد. از آن‌جایی کـــه با این حجم عظیم از آموزش‌های انواع ماسک، فونداسیون و کانسیلر برای بهبودی و محو کردن جای جوش، قرمزی پوست و زخم‌های صورت (پوستی زیبا با محو کردن جای زخم را بخوانید.) وجود دارد، در آرایش کردن چهره خود حرفه‌ای شده‌اید.

  آرایش بدن را چطور انجام دهید که جذاب ترین باشیم؟

  آرایش بدن برای خانم ها بسیار مهم اســت

   

  اما پوست بقیه بدن را چه کار می‌کنید؟ این یک واقعیت اســت کـــه بدن هیچ‌کدام از ما کامل و بدون نقص نیست. صحبت از چربی‌های پهلو یا شکم نیست، بلکـــه بحث در مورد پوشاندن مشکلاتی مانند زخم‌ها، کشیدگی پوست در لاغر و چاق شدن‌ها، رگ‌های عنکبوتی (مانند واریس کـــه معمولا در پا ایجاد می‌شود.) و کبودی‌ها اســت. نیازی نیست کـــه پوست خود را فقط به خاطر داشتن تتویی کـــه دیگر دوست ندارید و یا خط‌هایی ناخواســته کـــه زیر آفتاب برنز شده‌اند بپوشانید.

   

  نکات مهم و ضروری زیر را کـــه از میکاپ آرتیست مدل‌های معروف مانند ادریانا لیما، الساندرو امبروسیو، (دلیل تناسب وزن مدل‌های معروف در بارداری را بخوانید). جی جی حدید و کندال جنر، در مورد آرایش بدن گردآوری شده‌اند را با دقت مطالعه کنید.

   

  مدل های معروف

  پوست زیبا و درخشان مدل‌ها به دلیل لایه‌های زیادی از آرایش بدن اســت. البته به شما پیشنهاد نمی‌شود کـــه تمام طول روز خود را صرف کانتور کردن بدنتان کنید تا ماهیچه‌هایی کـــه وجود ندارند را ظاهر کنید! اما ترفندهای کوچکی هستند کـــه به شما کمک می‌کنند بدن زیباتر و درخشانی همانند سلبریتی‌ها و مدل‌های معروف مورد علاقه خود داشته باشید. (کانتور کردن بینی و لب‌های برجسته با کانتور را ببینید.)

  آرایش بدن را چطور انجام دهید که جذاب ترین باشیم؟

  آماده سازی پوست برای شروع آرایش صورت

  پاکسازی

  به جز نواحی خیلی حساس پوست، بقیه بدن را باید هفته‌ای دو بار به طور کامل پاکسازی کنید تا سلول‌های جدید بتوانند رشد کنند. یک اسکراب خوب، سلول‌های مرده را پاک کرده، منافذ را تمیز می‌کند و گردش خون را بالا می‌برد، کـــه بهترین پایه برای شروع ساختن پوست بدن اســت.

   

  شوینده صورت

  مرطوب کردن

  بدن شما با صورتتان هیچ تفاوتی ندارد، آرایش روی پوستی کـــه مرطوب باشد و آبرسانی خوبی داشته باشد خیلی بهتر نمایانگر می‌شود تا پوستی خشک (ماسک ماســت برای پوست‌های خشک را ببینید). برای داشتن پوستی نرم و آبرسانی شده، روزانه یک‌بار از لوسیون‌های مرطوب کننده و آبرسان اســتفاده کنید. (ماسک مرطوب کننده خانگی پوست را بخوانید.) بهترین زمان برای اســتفاده از این لوسیون یا ماسک، بعد از دوش گرفتن اســت، چون رطوبت در پوستتان گیر می‌افتد.

   

  اصلاح موها

  قبل از زدن هرگونه مواد آرایشی به بدن یا صورت، مراقب باشید کـــه ازگر شیو می‌کنید حداقل 4 الی 6 ساعت و اگر وکس می‌کنید، 2 روز از آن گذشته باشد. (اصلاح کامل پوست‌های نرم و حساس را ببینید.)

  آرایش بدن را چطور انجام دهید که جذاب ترین باشیم؟

  اصلاح کردن

  از کانسیلر برای محو کردن مشکلات پوست اســتفاده کنیدنواحی لکـــه‌دار را هدف قرار دهید.فرقی ندارد کـــه ناحیه مورد نظرتان، جوش، راش پوستی، کشیدگی پوست یا واریس باشد، آرایش بدن راه مقابله با آن اســت. مهم‌ترین نکته اســتفاده از راه و فرمولاسیون صحیح اســت. برای پیدا کردن رنگ صحیح برای پوستتان، ابتدا باید ته رنگ (Undertone) پوست خود را بیابید. (شناخت رنگ اصلی پوست برای آرایش بهتر را بخوانید).

   

  برای رنگ صورتی، از محصولاتی اســتفاده کنید کـــه ته رنگ زیتونی یا زرد داشته باشند. اگر پوستتان زیتونی اســت، محصولاتی با ته رنگ خاکستری یا طوسی گرم برای شما مناسب هستند. اگر پوستتان سفید و مهتابی اســت، همواره دنبال محصولاتی باشید کـــه رنگ نهایی آن‌ها روشن باشد. به محض پیدا کردن رنگ متناسب با پوستتان باید لایه سازی را شروع کنید.

  آرایش بدن را چطور انجام دهید که جذاب ترین باشیم؟

  کانسیلر و کرم پودر

  محصول را لایه لایه بزنید، ولی در این میان به هر لایه اجازه خشک شدن نیز بدهید (حدود 3 الی 4 دقیقه برای هر لایه). یکی از مدل‌های معروف به نام سلیتا ایبانکز به روزنامه نیویورک دیلی گفته بود کـــه قبل از شروع فشن شو، پاهای اون 20 لایه کاور گرفتند تا آماده‌ی شو شوند!بنابراین حس بد به خود نداشته باشید. اگر نیاز داشتید کـــه بیشتر اســتفاده کنید، روی آن را رژگونه کِرمی بزنید کـــه از زیادی زرد شدن و غیرطبیعی شدن پوست جلوگیری کند.

   

  برای براش، از قلمویی صاف با سایز متوسط کـــه برای بدن طراحی شده اســتفاده کنید. به یاد داشته باشید کـــه فونداسیون یا کانسیلری کـــه برای صورت اســتفاده می‌کنید، الزاما نباید با پوست بدنتان نیز هماهنگ باشند.به خصوص اگر شما همیشه از کرم ضد آفتاب با SPF بالایی اســتفاده می‌کنید، پوست صورتتان روشن‌تر از بقیه بدن خواهد بود. هم‌چنین محصولاتی کـــه برای پوست صورت اســتفاده می‌کنید، پودر ثابت کننده مخصوص محصولات بدن را ندارند، پس مراقب باشید کـــه ناگهان تمام لباســتان را رنگی نبینید.

  آرایش بدن را چطور انجام دهید که جذاب ترین باشیم؟

  پنکک

  برای زدن محصول به بدن همواره از براش‌های آرایش بدن اســتفاده کنید، چون اگر این محصولات به زیر ناخن‌هایتان بروند، مشکلاتتان بیشتر خواهد شد! هم‌چنین اســتفاده از براش آرایشی، مشکلات حاصل از خط‌دار یا لکـــه‌ای شدن نواحی مورد نظر را نیز به شدت کاهش می‌دهد. (اینفوگرافی انواع براش‌های آرایشی را بخوانید و ببینید.)

  آرایش بدن را چطور انجام دهید که جذاب ترین باشیم؟

  انواع براش

  بعد از این‌کـــه به مرحله‌ی دلخواه از کاور کردن پوست رسیدید، میزان قابل توجهی از پودر تثبیت کننده را روی آن بزنید و 2 دقیقه صبر کرده، سپس اضافی آن‌را با براش از روی پوست پاک کنید. (تمیزکردن براش آرایشی به بهترین شکل را بخوانید) این عمل باعث بهتر نشستن آرایش روی بدن شده و ماندگاری آن را افزایش می‌دهد. این مرحله بسیار بسیار مهم اســت، زیرا پودر تثبیت کننده تنها حایل میان لباس مهمانی شما و رنگ‌های روی بدن اســت.

  آرایش بدن را چطور انجام دهید که جذاب ترین باشیم؟

  به پوستتان درخششی برنزه و طبیعی بدهید

  با اضافه کردن اندکی برنزه طبیعی و درخشان به جنگ نقص‌های حاصل از بد کاور کردن و مات بودن بروید. اما “به شدت احتیاط” کنید.اول از همه فرمولاسیون صحیح را برای تیپ پوست خود پیدا کنید.برای پوست خشک، لوسیون برنز کننده با مرطوب کنندگی بالا انتخاب کنید کـــه از وصله پینه شدن پوستتان جلوگیری کند، برای پوست‌های چرب از موس یا ژل اســتفاده کنید، چون به سرعت با پوستتان هم‌آهنگ و هم‌سو می‌شوند.برای جلوگیری از خط‌دار شدن یا رگه رگه شدن، باید محصول را به صورت مساوی در همه جای پوست پخش کنید.

  آرایش بدن را چطور انجام دهید که جذاب ترین باشیم؟

  برنزرها

  دست‌ ها، پاها و شکم خود را عضلانی‌ تر نشان دهید.درست اســت کـــه هیچ چیزی نمی‌تواند جای ورزش کردن و غذای سالم را در جهت زیبایی اندامتان بگیرد، اما با اســتفاده از کانتورینگ و هایلایت می‌توانید تا حد زیادی بدون باشگاه رفتن، خوش اندام به نظر بیایید.همیشه از رنگی اســتفاده کنید کـــه دو پرده از پوست خودتان تیره‌تر باشد. برای پوست سفید مهتابی از کانتور متوسط، برای پوست روشن از کانتور عسلی، برای پوست گندمی از برنزه و پوست سبزه از کانتور طلایی اســتفاده کنید.

  آرایش بدن را چطور انجام دهید که جذاب ترین باشیم؟

  چگونه اندام‌های نام‌برده را عضلانی‌تر کنید؟

  دست‌های عضلانی: خطی را درست در زیر عضله دوسر بازو و خطی کوچک‌تر در بالای ماهیچه‌ی سه سر آن بکشید.

  شکم تخت: در اطراف ماهیچه‌ی شکم بکشید.

  ران‌هایی باریک‌تر: در قسمت خارجی ران‌ها بکشید.

  پاهایی عضلانی: در امتداد ماهیچه ساق پا بکشید.

  سپس روی همه‌ی این موارد را با پودر تثبیت کننده به خوبی محکم کنید.

  آرایش بدن را چطور انجام دهید که جذاب ترین باشیم؟

  گذاشتن چای تی بگ روی چشم ها واقعا موثر اســت

   

  کانتورینگ بدن

  مراقب وضعیت آب و هوایی باشید.با توجه به وضعیت آب و هوا، فرمولاسیون مورد اســتفاده خود را تغییر دهید. اگر قرار اســت در گرما باشید، از برنز کننده‌هایی کـــه به صورت اسپری هستند اســتفاده کنید، این نوع برنز کننده‌ها به لباس هم مالیده نمی‌شوند. در سرما از لوازم آرایش بدن مرطوب کننده اســتفاده کنید.

   

  آیا این روش برای پاک کردن جای سلولیت هم موثر اســت؟

  متاسفانه جواب خیر اســت. چون سلولیت یک مشکل بافتی اســت و به رنگ‌دانه‌ها ارتباطی ندارد. اما با تیره‌تر شدن پوست، جای سلولیت‌ها خیلی کمتر جلب توجه می‌کنند. می‌توانید با اضافه کردن اندکی رنگ تیره‌تر از پوست خود، جای آن‌ها را کاهش دهید. فقط مراقب باشید کـــه برنز کننده یا فونداسیون تیره را به تمام بدن خود بزنید و فقط در ناحیه مورد نظر متمرکزش نکنید.

  آرایش بدن را چطور انجام دهید که جذاب ترین باشیم؟

  برنزرهای لاکچری

  پاک کردن آرایش بدن

  فکر نکنید کـــه این آرایش با رفتن به زیر دوش و بعضا اســتفاده از صابون یا شامپو پاک خواهد شد! برای پاک کردن کامل این مواد از بدن، باید از پاک کننده کِرمی مخصوص مواد آرایشی سنگین اســتفاده کنید. این پاک کننده را به نواحی مورد نظر بزنید و با حرکات دایره‌ای ماساژ دهید، سپس با یک حوله پاک کنید.

  آرایش بدن را چطور انجام دهید که جذاب ترین باشیم؟

  آرایش بدن را چطور انجام دهید که جذاب ترین باشیم؟

  مطالب بیشتر:

  آرایش بدن مخصوص رابطه | آرایش بدن برای همسر

  معرفی نقاط حساس جنسی بدن مرد برای رابطه داغ

   

   

 • مطالب پربازدید